Adalet Bakan yardımcılıklarına atama

08.07.2019 - 07:33 | Son Güncelleme: |
Yorum Yap
Adalet Bakan yardımcılıklarına Zekeriya Birkan, Şaban Yılmaz ve Uğurhan Kuş atandı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül,"Kendilerine yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Hayırlı olsun" dedi.
Adalet Bakan yardımcılıklarına atama


 Adalet Bakan Yardımcılıklarına ilişkin atama kararları  Resmi Gazete'de yayımlandı.  Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan  kararlara göre, Adalet Bakan Yardımcılıklarına Zekeriya Birkan, Ceza ve  Tevkifevleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz ile Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan  Kuş atandı.
 Söz konusu atamalar, 3 sayılı CumhurbaşkanlığıKararnamesi'nin 2 ve  3'üncü maddeleri gereğince yapıldı.


Bakan Gül'den "hayırlı olsun" mesajı
 
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de Twitterhesabından yaptığı paylaşımda,  "Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Zekeriya Birkan, Şaban Yılmaz ve Uğurhan  Kuş, Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak atanmıştır. Kendilerine yeni  görevlerinde başarılar diliyorum. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.
 
 Zekeriya Birkan
 
 1967 yılında Trabzon'da doğan Zekeriya Birkan, İstanbul  Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra serbest avukat olarak  çalıştı. Bursa Barosu Başkanlığı yapan Birkan, 25 ve 26'ncı dönemlerde AK Parti  Bursa Milletvekilli olarak görev yaptı. Birkan, evli ve üç çocuk babası.
 
 Şaban Yılmaz
 
1970 yılında Rize'de doğan Şaban Yılmaz, 1993 yılında İstanbul  Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Cumhuriyet Savcısı ve Cumhuriyet  Başsavcısı olarak çeşitli il ve ilçelerde görev yapan Yılmaz, Adalet Bakanlığı  Müsteşar Yardımcılığı ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü görevlerinde  bulundu. Şaban Yılmaz, evli ve iki çocuk babası.
 
Uğurhan Kuş
 
1973 yılında Sivas'ta doğan Uğurhan Kuş, 1997 yılında Marmara  Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Cumhuriyet Savcısı ve Cumhuriyet  Başsavcısı olarak çeşitli il ve ilçelerde görev yapan Kuş, Bursa Cumhuriyet  Başsavcısı olarak görev yapıyordu. Kuş, evli ve üç çocuk babası.

 

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'da Paylaş

YORUM YAZIN