Beslediği teröristler Almanya’yı yakıyor

Almanya’nın Hamburg kentinde devam eden gösterilerden gelen bir video Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini akıllara getirdi.

Dünya 08/07/2017 - 15:36
 Beslediği teröristler Almanya’yı yakıyor
-A +A

Almanya’da G20 Liderler Zirvesi’nin düzenlendiği Hamburg ketinde zirve karşıtı gösterilerde protestocular barikatları ateşe verdi. Gün boyunca gösterilerin devam ettiği Hamburg’da akşam saatlerinde şiddet yanlısı ve aşırı sol görüşlü gruplar Schanzenviertel semtinde toplandı.

BİNALARIN ARASINDAN DUMANLAR YÜKSELDİ

Göstericiler, burada caddelerde oluşturdukları barikatları ateşe verdi. Metrelerce yükseklikte alevlerin görüldüğü bölgede binaların arasından dumanlar yükseldi.

POLİS EVLERE GİRECEK

Hamburg polis sözcüsü Timo Zill, özel televizyon kanalı Ntv’ye yaptığı açıklamada, polisin göstericilerin olduğu alana girdiğini söyledi. Polis ekiplerinin bölgede her eve gireceğini belirten Zill, dünden bu yana devam eden gösterilerde 197 polisin yaralandığını ifade etti.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken Almanya’dan gelen bir video Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini akıllara getirdi. Görüntüde olayların yaşandığı bölgede terör örgütü PKK’nın bez parçalarının sallandığı görüldü.

ERDOĞAN UYARMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz yıl 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. yılı dolayısıyla yaptığı konuşmasında, ”Terör örgütlerine doğrudan veya dolaylı kucak açan ülkelere sesleniyorum. Koynunuzda yılan besliyorsunuz. Beslediğiniz o yılan her an sizi de sokabilir” ifadelerini kullanmıştı.

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Dünya kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
"Sabahın seherinde haydi çocuklar camiye""Sabahın seherinde haydi çocuklar camiye"