'Halep'te çocukların cesetleri kömür oldu' .

Esed ve Şii milisler Halep'te katliam yapıyor. Sosyal medyada durumlarını paylaşan Haleplilerin feryatları yürekleri dağlıyor. Bunlardan biri olan Halepli çocuk Ammar, bombardımanlardan duyduğu korkuyu, "Uçak sabahtan beri bizi vuruyor! Hastane yok! Çocukların cesetleri kömür oldu! İlaç yok! Yemek yok!" diyerek dile getiriyor. .

Dünya 13/12/2016 - 17:54
 'Halep'te çocukların cesetleri kömür oldu'  .
-A +A

Halepte çocukların cesetleri kömür oldu

Suriye'de Beşşar Esed rejimi ve İran komutasındaki Şii milislerin ağırbombardımanlarıyla katliamların yaşandığı doğu Halep bölgesindeki yaşlı, kadın ve çocuklar kurtarılmak için çığlıklarını yükseltmeye çalışıyor.

Halep'te rejim bombardımanlarında enkaza dönmüş binaların önünde kaydedilmiş görüntüsü sosyal medyada yayınlanan yaşlı bir Halepli, içinde bulunduğu durumu feryat ederek anlattı.

.

"BİZ HALEP'TE ÖLÜYORUZ! ÇOCUKLARIMIZ KESİLİYOR!"
Görüntülere yaşlı Halepli'nin şu ifadeleri yansıdı:
"Biz Halep'te ölüyoruz! Biz açız! Çocuklarımız kesiliyor! Kadınlarımız çöktü! Hiçbir şeyimiz kalmadı. Nerdesiniz? Bizi dinleyenler, Allah'tan korkun! Ey Araplar! Ey Müslümanlar! Ey Allah'ın yarattığı insanlar! Nerdesiniz? Biz ölüyoruz ! Biz kesiliyoruz ! Hiçbir şeyimiz kalmadı ! Su kalmadı ! Bizi duyan kimse bizi kurtartsın !"

AA'ya ulaşan yeni ses kayıtları, rejim ve İran komutasındaki Şii milislerin 6 kilometrekarelik alana sıkıştırdığı onbinlerce sivilden öldürdüğü pek çok kimsenin cesedinin, bulundukları yerlerden kaldırılmadığını gösteriyor.

"SOKAKTAKİ İNSAN​ CESETLERİ CİĞERLERİMİZİ YAKIYOR"
Ses kaydını internet üzerinden ulaştırmayı başaran Halepli anne Fatıma, halkın çaresizliğini şöyle aktardı:

"Selamun Aleyküm. Ellerinizden öpeyim, bir şey yapın ! Sokaktaki insan​ cesetleri ciğerlerimizi yakıyor. Ellerinizden öpeyim, ne olur bir şey yapın! Ne olur bizi bu durumdan kurtartmak için harakete geçin. Burası cesetlerle doldu. Allah için harekete geçin!

"ÇOCUKLARIN CESETLERİ KÖMÜR OLDU!"
Bir diğer aile de AA'ya bombardımanlar ve ölümler nedeniyle şoka giren çoçuklarının çığlık çığlığa ağlayarak konuştuğu ses kayıtlarını iletti.

Halepli çocuk Ammar, duyduğu korkuyu şöyle anlattı:

"Uçak sabahtan beri bizi vuruyor! Hastane yok! Çocukların cesetleri kömür oldu! İlaç yok! Yemek yok! "

"ALLAH İÇİN BİZİ BURADAN ÇIKARTIN ! BİZİ MAHVETTİLER!"
Halep'teki durumu anlatmak için başka bir aile de kız çocukları Selma'nın ses kaydını paylaştı. Selma, yardım çığlığını ağlayarak şu ifadelerle dile getirdi:

"Allah için bizi buradan çıkartın ! Bizi mahvettiler! Allah için bizi çıkartın ! Beşşar bizi öldürdü ! Ne olur bize yardım edin ! Ne olur bizi çıkartın buradan!

.

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Dünya kategorisine ait diğer haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Kalaycı: 24 Haziran’da tekrar bayram yaşayacağız