Kebap istemez O’na himmet yeter

Reza Zarrab’ı tutuklayan Bharara’nın ilginç bağlantıları çıktı. ABD’li savcı, FETÖ’nün yıllık 2,5 milyon $ ödediği hukuk bürosunun avukatlarından senatör Schumer’in bir numaralı adamı...

Dünya 26/03/2016 - 09:17
 Kebap istemez O’na himmet yeter
-A +A
Star - Özel Haber

ABD’nin yürüttüğü sözde kara para soruşturması kapsamında Miami’de bulunan iş adamı Reza Zarrab hakkında tutuklama kararı çıkaran savcı Preet Bharara’nın Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantılı olduğu ortaya çıktı. ABD’li Zekeriya Öz denilen Savcı Bharara, Fethullah Gülen’e yakınlığı ile bilinen ve örgütten yılda 2,5 dolar kazanan ABD’li senatör Charles “Chuck” E. Schumer’in 2005 ile 2009 yılları arasında danışmanlık görevini yürütmüş. Bharara 2009 yılında savcı olarak atanınca da New York Times gazetesi bu gelişmeyi “Bharara’yı bu güçlü göreve senatör Schumer önerdi” şeklinde haberleştirmiş.

Reza Sarraf hakkında tutuklama kararı çıkaran savcı Preet Bharara’nın uzun dönem baş danışmanlık hizmeti verdiği ABD’li senatör Charles “Chuck” E. Schumer’in FETÖ ile yakınlığı hukuk firması ‘Steptoe & Johnson’ üzerinden yaptıkları anlaşmadan da biliniyor. FETÖ lideri Fethullah Gülen Türkiye’ye geri iade edilmekten kurtulabilmek için Washington DC’de bulunan ve genelde hükümetlere yönelik suçlara bakan ‘Steptoe & Johnson’ hukuk bürosu ile anlaşmış, Gülen’in bu büroya da yıllık 2,5 milyon dolar ödeyeceği ortaya çıkmıştı. Himmet paralarının aktığı bu büronun avukatlarından biri de Bharara’yı savcı olarak öneren senatör Charles “Chuck” E. Schumer.

BAĞIŞ YAPILDI

Preet Bharara’nın yükselmesi için yardımcı olan senatör Charles “Chuck” E. Schumer’in FETÖ lideri Gülen ile ilişkisi, senatörlerin ve milletvekillerin yoğun olarak çalıştığı hukuk bürosu ‘Steptoe & Johnson’ altında yapılan anlaşmanın da öncesine dayanıyor. Paralel çetenin yayın organları Zaman gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı ile Samanyolu TV’nin eski sahibi Hidayet Karaca için ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’ye şikâyet mektubu yazan ve bu mektupta Türkiye’yi karalayan 74 senatörün baş imzacısı senatör Charles  E. Schumer’dı. Ayrıca Fethullah Gülen’in mektup olayının çok öncesinde Schumer için ‘politik bağışlar’ yaptığı da biliniyor.

ONUR KONUĞU

Türkiye’yi ABD’ye şikâyet eden mektubun imzacıları senatörler, Preet Bharara bağlantılı baş imzacı Charles “Chuck” E. Schumer da dâhil, bu olaydan kısa bir süre sonra FETÖ’nün bir çatı organizasyonu olan Turkic American Alliance’ın ‘Turkic American Convention’ adlı bir etkinliğe katıldılar. Charles “Chuck” E. Schumer her yıl düzenlenen etkinliğe bu yıl da ‘şeref konuğu’ olarak katıldı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında ağır hakaretlerde bulunarak “Türkiye’yi kartal gibi izliyorum” ifadelerini kullandı. Reza Zarrab hakkında tutuklama kararı çıkaran savcı Preet Bharara’nın Paralel Çete’den ‘rüşvet’ alan senatörlerin başını çeken Charles “Chuck” E. Schumer ile yakınlığı işte tüm bu gerçeklerle ispatlandı ve Preet Bharara’nın ‘görevlendirilmiş’ ABD’li Zekariya Öz olduğunu kanıtladı.

Savcı Bharara Fetö’cü senatörün danışmanıydı

Fetö lideri Gülen’e avukatlık hizmeti veren ve örgütten milyon dolarlarca bağış toplamış olan Charles Schumer ile Preet Bharara 4 yıl birlikte çalıştı.

Preet Bharara’nın Charles Schumer’e danışmanlık görevi verdiği sır değil. Zaten Bharara savcılık görevine getirildikten sonra, New York Times gazetesi bu gelişmeyi “(Senatör) Schumer’in tavsiyesi ile oldu” şeklinde haberleştirmişti.

Kerry’e şikayet mektubu:

Preet Bharara’dan danışmanlık hizmeti almış olan ve Fetö lideri Gülen’den cömert bağışlar toplayan Charles Schumer, Ekrem Dumanlı ve Hidayet Karaca için ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’e senatörlerin gönderdiği şikayet mektubunun baş imzacısıydı.

 

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Dünya kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
Konya’da Trafik polisi kazada yaralandı, kardeşi öldü