Yunanistan da FETÖ’cü darbenin arkasında!

FETÖ’nün darbe girişminden sonra Yunanistan’a kaçan 7 darbeci hakkındaki iade talebi, mahkeme tarafından reddedildi.

Dünya 26/01/2017 - 18:51
 Yunanistan da FETÖ’cü darbenin arkasında!
-A +A

15 Temmuz’da milletin iradesine el koymak isteyen darbeci teröristlerin girişimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydana inenler tarafından püskürtülmüştü.

YUNANİSTAN DARBECİLERE KUCAK AÇTI
Darbe girişiminin başarısız olmasından sonra Yunanistan’a kaçan darbeci teröristler hakkında Yunan mahkemesinden karar çıktı.

Yunan mahkemesi, 7 darbeci terörist hakkında Türkiye’nin yaptığı iade talebini reddetti.

Anadolu Ajansının geçtiği son dakika bilgisine göre, Yunanistan Yüksek Mahkemesi (Arios Pagos) Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe girişimi sonrası Yunanistan’a kaçan 8 darbeci askerin Türkiye’ye iade edilmemeleri yönünde karar verdi.

YUNAN MAHKEMESİ’NDEN SKANDAL KARAR!

15 Temmuz gecesi kendi halkına kurşun sıkan FETÖ’cü 8 darbeci asker, TSK’ne ait bir helikopterle Yunanistan’a kaçtı. TSK, devreye girerek o helikopteri geri aldı. Ardından Türkiye, bu hainlerin yargılanması için Yunanistan’dan iadesi istenmişti. Nitekim Yunan mahkemesi bugün 8 darbecinin iadesini reddetti.

“MAHKEME DARBECİLERİ SALIVERİYOR”

Yunan mahkemesinin verdiği skandal kararla ilgili bilgi veren A Haber Atina muhabiri Manolis Kostidis, mahkemenin darbeci askerler için salıverilme kararını da verdiğini açıkladı.

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Dünya kategorisine ait diğer haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Kalaycı: 24 Haziran’da tekrar bayram yaşayacağız