130 isim vatandaşlıktan çıkarılıyor! Konya'dan 16 isim var

İçişleri Bakanlığı aralarında FETÖ lideri Fethullah Gülen'in de olduğu 130 kişi için vatandaşlıktan çıkarılma ilanı yayınladı. İlanda Tuğba Hezer Öztürk ve Faysal Sarıyıldırz da var. Listedekiler 3 ay içinde yurda dönmezse vatandaşlıktan çıkarılacaklar. Listede FETÖ, PKK ve DEAŞ'tan aranan isimlerin olduğu belirtiliyor.

Güncel 12/08/2017 - 09:07
 130 isim vatandaşlıktan çıkarılıyor!  Konya'dan 16 isim var
-A +A

Erhan Şahin, Süleyman Küçüksucu, Kayahan Bölel, Yakup Çalık, Selim Canavar, Ertan Filikçi, Yunus Biçer, Muhammet Kara, Haydar Kırkan, Nevin Yapalı, Ali Akın, Soner Cesur, Eşref Çiftçi, İbrahim Karadayı, İbrahim Özkara ve Memduh Oğuz

HAKLARINDA soruşturma yürütülen ve firari durumda olan, aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'le HDP'li vekiller Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer'in de bulunduğu 130 kişi, 3 ay içinde Türkiye'ye gelmezse vatandaşlıktan çıkarılacak.
Daha Fazla Bilgi

Resmi Gazete'de yayımlanan İçişleri Bakanlığı'nın ilanına göre, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 29'uncu maddesinin 2'nci fıkrası gereğince; 130 isim, ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 3 ay içerisinde Türkiye'ye dönerek, ilgili mercilere müracaat etmedikleri takdirde kanun hükümlerine göre Türk vatandaşlıklarını kaybedecek. 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Güncel kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
Konya'da otomobilin çarptığı yaya öldü