SON DAKİKA

Afrin'deki terör hedefleri savaş uçakları tarafından vuruldu

Güncel 12/03/2018 - 23:55
 Afrin'deki terör hedefleri savaş uçakları tarafından vuruldu
-A +A

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) yürütülen Zeytin Dalı  Harekatı kapsamında Hatay'ın karşısındaki terör mevzileri, savaş uçakları  tarafından ateş altına alındı.

Öte yandan TSK ve ÖSO, Afrin'de Kızılbaş, İskan, Başilhaya ve Kutanlı köylerini teröristlerden temizledi.

Hudutlar ile bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Afrin'de YPG/PKK-DEAŞ mensuplarını etkisiz hale getirmek, halkı terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla TSK tarafından 20 Ocak'ta başlatılan Zeytin  Dalı Harekatı devam ediyor.

Harekat kapsamında Afrin'in batısındaki teröristlere ait mevziler savaş uçakları tarafından vuruldu.

Öte yandan Türkiye'nin farklı birliklerinden gönderilen komando ve tanklar sınır birliklerine sevk edildi.


4 KÖY DAHA TERÖRİSTLERDEN KURTARILDI

Sahadaki AA muhabirlerinin bildirdiğine göre, TSK ve ÖSO, Afrin'in  ilçe merkezine bağlı Başilhaya, güneybatıda Cinderes beldesine bağlı İskan köyü,  kuzeyde Bülbül beldesine bağlı Kızılbaş ve Kutanlı köylerini YPG/PKK-DEAŞ'tan  arındırdı.

TSK ve ÖSO birlikleri gün içinde Kibar, Zındıkan, Kile, Gümüşburç,  Celeme, Hapol, Berlane Kuy ve Küçük Karkin köylerini kurtarmıştı.

Böylece sabah saatlerinden bu yana ele geçirilen köy sayısı 12'ye  ulaştı.

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu  yana YPG/PKK-DEAŞ'ın işgalindeki Afrin'de 5'i belde merkezi, 163'ü köy ve 33'ü  kritik nokta olmak üzere toplam 201 bölgeyi kontrolü altına aldı.

Terör örgütü YPG/PKK'nın yığınak ve savunma hatları, büyük ölçüde  Afrin ilçe merkezinde bulunuyor. Beldelerdeki sivilleri canlı kalkan yapabilmek  için nüfusu zorla ilçe merkezine yönlendiren terör örgütü, merkezden Beşşar Esed  rejimi ve askeri muhaliflerin kontrolündeki bölgelere gitmek isteyen Arap ve Kürt  nüfusa ise engel oluyor. Sivillerin alıkonulması, Birleşmiş Milletler'den de  tepki görüyor.

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Güncel kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
Konya'da evli çift banyoda ölü bulundu