SON DAKİKA

''Atadığı 190 kişinin 190'ı da FETÖ'cü''

Gazi Üniversitesi eski Rektörü Süleyman Büyükberber hakkında FETÖ yöneticiliği suçlamasıyla hazırlanan iddianame kabul edildi.

Güncel 10/02/2018 - 08:27
 ''Atadığı 190 kişinin 190'ı da FETÖ'cü''
-A +A

Sözcü’den Asuman Aranca’nın haberine göre Savcılık, 2012 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Gazi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Süleyman B. hakkında “Silahlı terör örgütü yöneticisi olma” suçlamasıyla FETÖ davası açtı.

İddianamede, Süleyman B.'in üniversitede işe aldığı 190 kişiden 190'ının da FETÖ'cü çıktığı belirtildi. İddianamede 190 personelin örgüt üyeliğinden KHK ile ihraç edildiği belirtildi. Süleyman B. ise “FETÖ ile mücadele için Fahri Kasırga, Beşir Atalay ve Celalettin Lekesiz'i ziyaret ettik. Sonuç alamadık. Cumhurbaşkanı yaverinin bile FETÖ ile ilişkisi tespit edilemedi. Bu, terör yapısıyla mücadelenin neredeyse imkansız olduğunu gösterir'' dedi.

Ankara 28. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede, 15 aydır tutuklu bulunan Süleyman B.'in FETÖ'nün tepe yönetimindeki isimlerle irtibatlı olduğu da kaydedildi. Soruşturma sırasında tanık olarak dinlenen Kıyan S., Süleyman B. için “Göreve başlamasıyla paralel devlet yapılanması isimli oluşum, kadrolaşma sürecine girdi. Dekanların soruşturma ve mobbingle üniversiteden ayrılmaları sağlandı”dedi.

Sözcü

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
  • KAZIM

    01:30:23 10 02 2018

    HALEN DE DEVAM EDIYORLAR.TUSKONCU COCUKLARINI UNİVERSİTELERE ASİSTANOLARAK ALMAYA KADRO VERMEYE ÇALIŞANLAR VAR.
Güncel kategorisine ait diğer haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Konya'da otomobil tırla çarpıştı: 4 ölü, 2 yaralı