SON DAKİKA

Bahçeli Cumhurbaşkanını sahipleniyor, Davutoğlu sahiplenilmek istiyor!

Güncel 20/10/2017 - 09:03
 Bahçeli Cumhurbaşkanını sahipleniyor, Davutoğlu sahiplenilmek istiyor!
-A +A

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti yönetiminden kendisine “Sahip çıkılmasını” istiyor, Sayın Davutoğlu’nun bir “Evet” demesini esirgediği geçmişi, AK Parti tabanında da kendisine mesafe konulmasını getirdi.

Sayın Davutoğlu’nun her şeyden önce % 49.5 hatırlatmalarından vazgeçmesini tavsiye ediyoruz, oy oranı onun başarısı değildir, bunu aklına nasıl kazıyacaksa kazımalıdır, her hatırlatmasında komik duruma düştüğünü, bu hatırlatmanın AK Parti tabanında ciddi bir şekilde rahatsızlık uyandırdığını anlaması gerekiyor.

AK Parti seçmeni geçmişte söylenenlerden daha çok günümüze bakan, “Cumhurbaşkanının yanındayız” diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi incitecek bir açıklamadan kaçınmaktadır, siyasi süreçler daha çok sonuca göre dil kullanır.

Sayın Davutoğlu, “Sahiplenme” sorgulamasını kamuoyuyla paylaşmadan önce, kendi partisine sahip çıkan açıklamalarda bulunmuş olsaydı zaten bugünkü serzenişlerine de gerek kalmayacaktı.

28 Şubat dönemine atıfta bulunarak, sesinin bu dönemde kesilemeyeceğini söylemesi bile nasıl bir ruh hali yaşadığını göstermektedir. Kimse Davutoğlu’nun sesini kesecek değildir, kendi sesini nerde kullanacağını bilmesi gerekmektedir.

Sayın Devlet Bahçeli’nin geçmiş dönemde Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı kullandığı ifadeler hepimizin aklının köşesinde olduğu gibi, Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın da Sayın Bahçeli’ye karşı kullandığı sert eleştiriler aklımızın köşesindedir. Bunları hatırlatmanın kimseye faydası olmayacağı gibi, her hatırlatanın da niyet okumaları milletimiz tarafından yapılmaktadır.

Sayın Davutoğlu, kendisinin Başbakan yapılacak kadar değerli bir insan olduğunun farkına varmalıdır, atanmış bir başbakanın gerektiğinde atayan irade tarafından görevden alınmasını içine sindirmesi gerekmektedir.

AK Parti yöneticileri ve AK Parti tabanı Sayın Davutoğlu’nun tartışmadan başarılı çıkmasını değil, polemiklere girmemesini daha doğru bulmaktadır, bu kendisinin sahiplenmediği anlamına gelmez, ferasetli olması istenmektedir. Hükümet yetkililerine çağrıda bulunduğu maddeleri Hükümet yetkililerine sunmuş olsaydı ya da tartışmaların başladığı gün, “Bu maddelerin muhatabı muhalefet partileri değil, Hükümettir!” demiş olsaydı, bu kadar kendini tartışılacak duruma da getirmezdi.

Hem Hükümeti kamuoyu önünde tartışmalı duruma getirmeye kalkışmak hem de Hükümet yetkililerinden kendisine sahip çıkılmasını istemek ne kadar haklı bir istek olabilir; Hükümeti tartıştırma niyetiyle kamuoyunda paylaşılan meddeler kendini tartıştırılan duruma getirmiştir!

7 Haziran seçimleri sonrası koalisyona kapılarını kapattığı iddia edilen sayın Bahçeli, kendi tabanında en fazla tartışılan siyasi lider olmuştur, AK Parti’nin tek başına iktidar olmasını sağlayan en önemli faktörlerden biri de sayın Bahçelidir, hem de baraj sorunu yaşamayı göze alacak kadar.

Bir tarafta kendi iradesiyle koltuğunu riske atan bir siyaset adamı vardır, diğer tarafta oturtulduğu koltuktan kaldırılan bir siyaset adamı vardır!

Kaynak: Hakikat Perver

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Güncel kategorisine ait diğer haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Mevlana vefatının 745. yılında törenlerle anılıyor