Cemal Kaşıkçı cinayetinde flaş gelişme 5 şüphelinin idamı istendi

Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul Konsolosluğu'da vahşice öldürülmesiyle ilgili ülkesindeki soruşturmayı yürüten Suudi Arabistan Başsavcısı kararını açıkladı...

Güncel 15/11/2018 - 13:37
 Cemal Kaşıkçı cinayetinde flaş gelişme 5 şüphelinin idamı istendi
-A +A

GAZETECİ Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul'da vahşice katledilmesiyle ilgili soruşturma yürüten Suudi Arabistan Başsavcısı, cinayeti işlediği belirtilen 11 sanıktan 5'i için idam cezası istediğini açıkladı.

Cemal Kaşıkçı'nın ülkeye dönmeye ikna edilememesi üzerine öldürüldüğünü açıklayan Suudi Başsavcılığı, Cemal Kaşıkçı'nın boğuşma ve öldürücü dozda ilaçtan öldüğünü ve cesedinin parçalara ayrılarak Konsolosuktan çıkarıldığını duyurdu.

 İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Washignton Post yazarı Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Konsolosluğu'na girer girmez boğularak öldürüldüğünü ve cesedinin parçalanarak yok edildiğini açıklamıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cemal Kaşıkçı'nın ölümüyle ilgili ses kayıtlarının olduğunu ve bunun hem Suudi Arabistan'la hem de ABD başta olmak üzere Batılı bazı ülke istihbaratlarıyla paylaşıldığını açıklamıştı

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Güncel kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
Konya'da Telefon Kablosu Hırsızlık Zanlısı 5 Kişi Yakalandı