SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan Eskişehir'de konuştu

Eskişehir'de kendisini bekleyen vatandaşa hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu yolda inanarak yürüyoruz, müjdeye doğru koşuyoruz. Allah'ın izni ile zafer her an daha yakın" dedi.

Güncel 17/02/2018 - 21:22
 Cumhurbaşkanı Erdoğan Eskişehir'de konuştu
-A +A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Eskişehir'de Modern Sanat Müzesi temel atma töreni katıldı.

Cumhurbaşkanı, "Önümüzdeki dönemler, kültür ve eğitimi önceliğimiz olarak yapmayı planlıyoruz. Kültüre ve sanata yapılan her yatırım bizi heyecanlandırıyor. Bir kez daha bu eserin ülkemize şehirimize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

İnsanlığın ilk yerleşim yerinden başlayarak her türlü tarihi zenginliğe sahip olup da bunu sergileyememek anlaşılabilir bir durum değil. Bizim kültür ve sanat konusunda eksiğimiz olmadığına, tam tersine göz kamaştırıcı bir zenginliğe sahip olduğumuza inanıyorum. Eğitimi ve kültürü önceliklerimizin en üst sırasına çıkarmakta kararlıyız.

Ülkelerin ve toplumların gücü konusunda kültür ve sanatı ilk sıraya yerleştirmekte asla tereddüt etmem.

2019 SEÇİMLERİ KAZANIMLARIMIZIN DA OYLAMASI OLACAK

Partisinin Eskişehir İl Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Maşallah bugün Eskişehir kabına sığmıyor, destan yazıyor" dedi. "Dünya 5'ten büyüktür" ifadesini tekrarlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunu bilenler biliyor ama bilmeyenler de bilecek" vurgusunda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti:

Kongremizin teşkilatımız için ülkemiz milletimiz demokrasimiz için hayırlara vesile olmasını Allah'tan diliyorum. Eskişehir il teşkilatımızın tüm mensuplarını, partimizin çatısı altında emek vermiş kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bu seçimlerde demokrasi tarihimiz boyunca elde ettiğimiz tüm kazanımların da oylaması yapılacaktır. Bu sorumluluğun bilinciyle hazırlıklarımızı yürütmemiz gerekiyor.

BURADAN DÜNYAYA SESLENİYORUM...

Buradan dünyaya sesleniyorum: Dünyada şu anda bir numaralı havalimanını biz yapıyoruz. Bu yılın sonuna kadar yılda 150 milyon yolcu kapasiteli havalimanımız açılıyor. 2023'te bu sayı 200 milyona çıkacak ve bir numara. Buralara durup dururken, yan gelip yatarak gelmedik. Bilir misiniz THY, dünyada ilk 7'inin içinde.

BU HAREKETİN KÖKLERİ HİRA DAĞI'NDA...

AK Parti olarak 17 yıllık bir hareket olsak da bizler zengin bir medeniyetin temsilcisiyiz. Biz kökü mazide olan gözü ati'de bir geleneğin bugünkü mümessilleriyiz biliyorsunuz değil mi? Bu hareketin kökleri Hira Dağı'nda, Malazgirt'te, Dumlupınar, Sakarya, Çanakkale'dedir. Bu davanın temelinde Şeyh Edebali'nin vasiyeti, Seyit Onbaşı'nın cesareti Hasan Polatkan'ın hizmet aşkı var. Biz daha 21 yaşında genç bir padişah iken 'Ya ben Bizans'ı alırım ya da Bizans beni...' Sultan Fatih'in torunlarıyız... Ve elbette biz Allah'tan başka zafer sahibi yoktur diyen bir tevekkülün temsilcileriyiz.

MAKAMLARA RANT KAPISI OLARAK BAKANLAR…

Biz ana muhalefetin başındaki zat gibi 9 seçim kaybetmesine rağmen koltukta oturanlardan olmadık. Makam hırsı olanlar, makamlara rant kapısı olarak bakanlar bu kutlu çatının altına barınamadılar. Bunun için sürekli kendimizi yeniliyoruz. Tespit edebildiğimiz kadarıyla eksikliğimizi tespit ediyoruz. Gece gündüz demeden bu vatana hizmet etme aşkı ile yürüyoruz. Gençler burayı ezberleyelim: Ben gelmedim kavga için benim işim sevgi işi. Dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim.

OSMANLI TOKADINI ATARIZ

Ya bu oyunu bozacağız ya da bir asır daha ayağımızda prangalar ile yaşayacağız. İşte Afrin... 1595 terörist etkisiz hale getirildi.

Birileri Afrin'e gitmeyi lüks görebilir. Birileri oralarda barış rüzgarları estireceğini zannedebilir. Diyorum ki bize saldıranlara karşı biz Osmanlı tokadını atarız. O bana saldıracak o bize saldıracak. Kilis'te Hatay'da 100'e yakın kardeşimiz şehit olacak. Öbür yanağımı da uzatacağım gel buna da vur mu diyeceğiz.  Biz Osmanlı tokadını atarız.

Aynı şeyi nerede yaptık? Cerablus'ta El Bab'da Rai'de yaptık. 3,5 milyon Suriyeli kardeşimizi kendi vatanlarına yollayacağız. Fırat Kalkanı'nda ne yaptıysa Afrin'de de bunu yapacağız. Fırat Kalkanı Harekatı'nda ne yaptıysak Afrin'de onu yapacağız.

ZAFER HER AN DAHA YAKIN

Eskişehir'de kendisini bekleyen vatandaşa hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: Gerekli olduğunda başta şahsım ve hep birlikte o yola gireriz. Mehmetimiz zaten yolda. Ne dediler düğüne gidiyoruz. Büyük bir mücadele... Sabah itibariyle 1595 terörist etkisiz hale getirildi. İnşallah fetih yakındır.  Bu yolda inanarak yürüyoruz, müjdeye doğru koşuyoruz. Allah'ın izni ile zafer her an daha yakın. Bu teröristler karşısında inançlı Mehmet'imiz bu imanlı milletimizin dualarıyla zaferi kucaklayacak.

Şimdi size bir müjde vereceğim... Rabia'mız...Bazıları anlamaz, varsın anlamasınlar... Bizim Rabia'mızda tek millet, tek devlet, tek bayrak, tek vatan var.

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Güncel kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
Konya'da evli çift banyoda ölü bulundu