Erdoğan: FETÖ'cüler nereye kaçarsa kaçsınlar, daima korku içinde yaşayacaklar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD temasları kapsamında TÜRKEN Vakfının düzenlediği yemekte katılımcılara hitap etti.

Güncel 21/09/2017 - 07:36
 Erdoğan: FETÖ'cüler nereye kaçarsa kaçsınlar, daima korku içinde yaşayacaklar
-A +A

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Bizi bu sofra etrafında buluşturan herkese teşekkür ediyorum. Bu sofrayı aynı zamanda bir muhabbet sofrası olarak da kabul ediyorum. Vakıf geleneğimizin buradaki temsilcisi olarak gördüğüm TÜRKEN'in her geçen yıl güçlenmekte olduğunu, ülkemiz ve Amerika arasında sağlam bir köprüye dönüştüğünü görmenin bahtiyarlığı içindeyim.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Küresel İş Forumu'nda flaş açıklamalar... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Küresel İş Forumu'nda flaş açıklamalar...
- TÜRKEN Vakfı'nın faaliyetlerini, bilhassa da gençlerin eğitimine akademik ve ilmi tekamüllerine yönelik hizmetlerini taktirle izliyorum. Vakfın kendini sadece öğrenci yurtlarıyla sınırlandırmayarak dayanışma ve yardım etkinlikleriyle de hizmetlerini sürdürecek olması bizim için ayrı bir memnuniyet kaynağıdır. 2014 yılından bu yana geçen kısa sürede böylesi anlamlı hizmetlere imza atan vakfımızın tüm emektarlarını tebrik ediyorum.

- Bugün aramızda Türk öğrencilerin yanı sıra diğer toplumlardan öğrenci kardeşlerimizin de bulunduğunu memnuniyetle görüyorum. Az önce ekranda da izlediğimiz gibi bu kardeşlerimizle burada hemhal olan ve adeta bir ümmet bilincinin tezahürü olarak meydana çıkan bu gençlik inanıyorum ki biraz sonra da ifade edeceğim gibi gelecekte çok daha farklı yükleri yüklenmek suretiyle inşallah dünyada ses getirecektir.

- Adeta BM Genel Kurulu'ndaki gibi toplanmış şu kardeşlik tablosunun herkese örnek olmasını temenni ediyorum. Ayrımcılığn arttığı zor bir dönemde sizlerin bu muhabbetinizde herkese örnek olduğunuza inanıyorum.

-Kendi milletine tepeden bakan sözde aydınların bize verdiği zararı düşman dahi vermemiştir. Hainlerin ele başlarına baktığımızda bir çoğunun iyi eğitim aldığını görüyoruz Eğitim cehaleti alıyor ama hainlik baki kalıyor.

-Hiçbir medeni devlet darbe teşebbüslerini cezasız bırakmaz Biz de adımlarımızı atıyoruz. Birileri akıl vermeye çalışıyor. Onlar akıllarını kendilerine saklasınlar.

- Vatanına, milletine, kendi bağrından çıktığı topluma aidiyetini kaybedenin varacağı tek yer, unutmayın, ihanet çukurudur. Hiçbir medeni devlet, darbe teşebbüsü gibi demokrasiye ve milli iradeye yapılan bir saldırıyı cezasız bırakmaz. 15 Temmuz gecesi işlenen bu suçun hesabını da bizler hukuk içinde soruyoruz, soracağız. Bundan geri adım atmak yok.

-Dünyanın her köşesinde hizmet diye örgütleen bu ihanet şebekesinin foyası ortaya çıkmıştır

- Bu ihanet hiç kimsenin yanına kâr kalmayacak. Türk adaletinden firar ettiğini düşünenler hesap verecektir. FETÖ'cüler nereye kaçarsa kaçsınlar daima korku içinde yaşayacaklar. FETÖ kara propagandaya her yerde devam ediyor. AK Parti'ye karşı çıkanlar FETÖ yalanlarının yayılmasına devam ediyor. Yalanın panzehiri hakikattir. Bu anlayışla çalışmalıyız. FETÖ'nün DEAŞ'tan farkının olmadığının anlaşılması gerekiyor. ABD'li dostlarımıza bunu anlattık ama bir türlü anlamıyorlar.

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Güncel kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
Memiş Kütükcü’den Konya’nın devlerine tebrik