SON DAKİKA

FETÖ elebaşının iadesi hakkında önemli açıklama

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül "FETÖ elebaşı Gülen’in iadesini engelleyecek bir belge, prosedür, eksiklik kalmamıştır. Her iki taraf için de şekli anlamda iade için her türlü koşullar tamamlanmıştır. Bundan sonra artık iade bekliyoruz" dedi. Bakan Gül, Başbakan Yıldırım'ın ABD'yi ziyaret edebileceğini de söyledi.

Güncel 22/10/2017 - 12:57
 FETÖ elebaşının iadesi hakkında önemli açıklama
-A +A

Adalet Bakanı Abülhamit Gül, gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Bakan Gül'ün açıklamalarının satır başları şunlar:

"Tutuklu İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Topuz’un telefonunu ABD istedi. Öyle bir yazı geldi. Bu yazıyı da soruşturmayı yapan savcılık makamına gönderdik. Onların vereceği bir karardır. Şunu söylüyor, ‘Telefon her ne kadar şahsın olsa da bizim işler için kullanıyor.’ O zaman 'Her ne kadar Türk vatandaşıysa da bizim işler için kullanılıyor onu da verin' gibi bir noktaya, telefondan başlayıp adama kadar gidecek bir şey olacak. Böyle bir telefon dokunulmazlığını da yeni görmüş oldum'' dedi.


ADİL ÖKSÜZ’ÜN ALMANYA’DA OLDUĞU İDDİALARI

Birkaç gün önce bir evinin olduğu yönünde bir haber çıktı. Bir ev resmi konularak 'Burada yaşıyor' şeklinde haber çıkınca arkadaşlarımız üzerinde çalışmaya başladı. Bununla ilgili somut bir talebimiz olacak.”

FETÖ TUTUKLUSU ESKİ YARSAV BAŞKANI ARSLAN’A, VACLAV HAVEL ÖDÜL VERİLMESİ

Genel olarak söylüyorum, bazıları Türkiye’de kendi taşeron örgütlerine yaptıramadığı şeyleri, vekalet savaşını asalete çevirme anlamında Türkiye’ye yönelik düşmanlığını ya da tehdidini sürdürmek istiyor. Dolayısıyla bunlar ödül verdikleri kişiyle ilgili bunun bir örgütün elemanı olduğunu bilmeyecek durumda değiller. Nitekim o kişi, ödül almadan birkaç gün önce ödül grubuna teşekkür yazıyor, ödül alacağını da biliyor.”

FETÖ ELEBAŞI GÜLEN’İN İADESİ

İadeyi engelleyecek bir belge, prosedür, eksiklik kalmamıştır. Her iki taraf için de şekli anlamda iade için her türlü koşullar tamamlanmıştır. Bundan sonra artık iade bekliyoruz.” 

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Güncel kategorisine ait diğer haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Mevlana vefatının 745. yılında törenlerle anılıyor