SON DAKİKA

FETÖ üzerinden iş adamlarına şantaj yapıp haksız kazanç sağlayan gazeteciler kim?

Sevilay Yılman: Son günlerde FETÖ üzerinden şantajla kasasını dolduran gazetecilere ilişkin çok iddia var ortalıklarda. Bu iddiaları ortaya atanlar da yenilir yutulur tipler değil.

Güncel 11/12/2017 - 10:43
 FETÖ üzerinden iş adamlarına şantaj yapıp haksız kazanç sağlayan gazeteciler kim?
-A +A

Bolu’da uydudan yayın yapan Abant TV’nin sahibi Mehmet Altun, geçtiğimiz günlerde Bolu Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Mehmet Altun'un bazı iş adamlarını “Seni FETÖ’cü ilan ederim” şantajıyla haraca bağladığı öne sürüldü.

İş adamlarına "FETÖ" şantajı iddialarını daha önce gündeme getiren Habertürk gazetesi yazarı Sevilay Yılman da bugünkü yazısında, “FETÖ üzerinden şantaj yapıp haksız kazanç sağlayan gazetecilere operasyon mu geliyor?” diye sordu.

İşte Sevilay Yılman’ın o yazısı:

GAZETECİ KILIKLI TİP: Daha önce benim yine bu köşede dile getirmiş olduğum FETÖ üzerinden işadamlarına, siyasilere şantaj yapan gazetecilerle ilgili bir ilk yaşandı önceki gün.

Bolu’da yayın yapan bir yerel televizyonun sahibi olan M.A.adlı gazeteci kılıklı tip, gözaltına alınmış. İddiaya, göre şehirdeki esnaf ve bazı işadamlarını, “FETÖ’cü damgası” vurmakla tehdit ediyormuş. Hakkında 15 kişi şikâyette bulunmuş.

ŞANTAJLA KASASINI DOLDURAN GAZETECİLER: İnşallah devamı gelir bu operasyonların. Zira son günlerde FETÖ üzerinden şantajla kasasını dolduran gazetecilere ilişkin çok iddia var ortalıklarda. Bu iddiaları ortaya atanlar da yenilir yutulur tipler değil.

Mesela bu iddiayı geçenlerde bayağı önemli bir milletvekilinden duyduk biz. Biz derken aralarında benim de olduğum birkaç gazeteci.

Diyor ki o vekil: “Bir değil, birkaç kişi var bu işi yapan. Çok yakında tüm Türkiye bunların kim olduklarını ve kime nasıl şantaj yaptıklarını belgeleriyle öğrenecek!”

Bakalım dediği olacak mı? Bekleyip göreceğiz…

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Güncel kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
Konya'da otomobil tırla çarpıştı: 4 ölü, 2 yaralı