SON DAKİKA

Hastanede sabahlamak bitiyor! Ücretsiz otel geliyor...

Hastalar kadar hasta yakınları da hastanede kabalık oluşturuyor. Bu durumun önüne geçmek için Sağlık Bakanlığı yeni bir uygulama hayat geçiriyor.

Güncel 17/02/2018 - 10:07
 Hastanede sabahlamak bitiyor! Ücretsiz otel geliyor...
-A +A

Acil servislerde yaşanan sorunlara çözüm arayan Sağlık Bakanlığı hasta yakınlarının tedavi sürecinde yaşadıkları konaklama sorunlarına dikkat çekti.

Hasta yakınlarının hastane banklarında sabahladıklarını vurgulayan yetkililer bu sorunu çözmek amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'nün de desteğiyle ortak bir çalışma yapılacağını açıkladılar. Kalacak yeri olmayan hasta yakınlarına acil servise en yakın otellerle anlaşılarak konaklama imkanı sunulacak.
Tamamen ücretsiz olacak olan uygulamadan özellikle hastaneye başka illerden gelen hastalar yararlanacak. Uygulamanın hasta yoğunluğu olan belirli hastanelerin acil servislerinde uygulanacağı belirtiliyor.

Yetkililer bu sayede acil servislerde insan kalabalığının önüne geçilebileceğini ifade etti. Yetkililer "acil deniliyor ama hasta ve yakınının işleri uzun sürebiliyor. Acillerde yoğun insan trafiği oluyor. Hasta yakınları hastanenin banklarında uyuyor. Kalacak yeri olmayan hasta yakınları için acile en yakın otelde konaklama imkanı sağlanacak" dedi. (Habertürk)

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Güncel kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
Konya'da evli çift banyoda ölü bulundu