SON DAKİKA

Hükümetten NATO'ya çok sert tepki! "Büyük bir alçaklık, rezalet..."

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, NATO tatbikatındaki skandala ilişkin "Büyük bir alçaklıktır. Türkiye'ye düşmanlıklarını gizleyemiyorlar." dedi.

Güncel 18/11/2017 - 11:48
 Hükümetten NATO'ya çok sert tepki!
-A +A

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, NATO'nun Norveç’teki Trident Javelin tatbikatında Atatürk'ü düşman liderler arasında gösterilmesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da düşmanla işbirliği içinde göstermesiyle ilgili olarak açıklama yaptı.

bozdag-bb2

Hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ'ın açıklamaları şöyle:

"Casusluk yapanlar, Türkiye aleyhinde faaliyette bulunan bireysel kişiler ve örgütler el üstünde tutuluyor ama kim Türkiye'ye sevdalıysa kim Türkiye'nin çıkarını koruyorsa kim Türkiye'ye hizmet ediyorsa kim milletmizin ve devletimizin ilerlemesi için ter döküyorsa ona düşmanlıkta bir ittifak olduğunu görüyoruz. Onun için için bütün bunların hepsini şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Tabii NATO Genel Sekreteri'nin özür dilemesi önemlidir. Bu işi yapan askerlerin görevden el çektirilmesi geçici olsa da önemlidir. Ama bu noktada NATO'yu yönetenlerin NATO içinde görev alanların bir sorumluluğu olduğunu ben düşünüyorum. Onlar bu noktada tahkikatı derinleştirerek bu hadsizliği alçaklığı yapanlar ve bunlara cesaret verenler kimlerse onlar hakkında gerekli işlemleri yapmaları zarureti de ortadır. Şimdiye kadar böyle bir rezaleti NATO görmedi dünya da görmedi. Ama böyle bir rezaleti NATO'ya yaşatanlar karşısında da NATO hem Türkiye'nin hukukunu hem Türk milletinin hukuku hem Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ve sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyfendi'nin hukukunu koruyan bir adım atmak durumundadır ki bundan sonra da bundan sonra nad bilmez alçaklar cesaret bulup yeni adımlar atmasınlar."

BİR TEPKİ DE AKDAĞ'DAN

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Norveç'te gerçekleştirilen NATO tatbikatındaki skandala ilişkin, "Türkiye Cumhuriyeti, bizzat Cumhurbaşkanı'nın ağzından derhal gereken reaksiyonu göstermiş ve yapılan yanlıştan da hemen dönülmüştür. Gerekli özürler yapılmıştır. Yapılan yanlışın müsebbiplerine gerekli cezalar derhal tahakkuk ettirilmiştir." dedi.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Güncel kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
Konya'da sivil memur demir çubukla polisi yaraladı! İşte o anlar