SON DAKİKA

İşte Nazlı Ilıcak ve Altan kardeşler için istenen ceza!

FETÖ nün medya yapılanması davasıyla ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. FETÖ nün medya yapılanması davasında gazeteciler Nazlı Ilıcak ve Ahmet ve Mehmet Altan kardeşler için müebbet istendi.

Güncel 11/12/2017 - 10:44
 İşte Nazlı Ilıcak ve Altan kardeşler için istenen ceza!
-A +A

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimini önceden bildikleri iddiasıyla 6'sı tutuklu 7 sanığın yargılandığı davada istenenen ceza belli oldu.


Savcı, Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan ve Mehmet Altan'a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi. İsimlerin arasında Altan kardeşler, Nazlı Ilıcak ve firari Ekrem Dumanlı, Emre Uslu, Tuncay Opçin de bulunuyor.


NAZLI ILICAK KENDİNİ SAVUNDU: Duruşmada Nazlı Ilıcak kendisini bir kez daha şöyle savundu: Yolsuzlukla mücadele edilmesini, iddiaların soruşturulmasını istemek FETÖ'ye hizmet midir?


DÜRÜST OLDUĞUM İÇİN YAZDIM: Dürüst gazeteci olduğum için yazdım. Evet, yolsuzluk yapanların hesap vermesi gerektiğini söyledim. Fakat bütün gazeteler yolsuzlukları manşetinden duyurdu.


YOLSUZLUK İDDİALARININ ÜSTÜNÜN ÖRTÜLMEMESİNİ İSTEDİM: Ben hükümet devrilsin isteyemem. AK Parti'ye oyumu veriyordum. Sadece yolsuzluk iddialarının üstünün örtülmemesini istedim.

BEN FETÖ'YÜ TERÖR ÖRGÜTÜ OLARAK GÖRÜYORUM: Ben FETÖ'yü terör örgütü olarak görüyorum. Sui generis bir örgüt, çok tehlikeli, devleti ele geçirmeye çalışan bir örgüt. Ben darbe olacağını bilmiyordum. FETÖ'nün amacının devleti ele geçirmek olduğunu bilmiyordum. Arınç bile, Gül bile bilmiyordu. Amaç suç, devleti ele geçirmek, teokratik bir devlet kurmak. Benim böyle bir devlet isteyebileceğimi düşünüyor musunuz?

HÜKÜMET DEVRİLSİN DEMEDİM: Devletin ele geçirilmesine nasıl aracı olabilirim? Atama, terfi yetkim mi var? Bunların nasıl geldiğini atama yapanlara sorun. Benim tweetlerimin FETÖ'nün devlete sızmasıyla ya da darbeyle ne ilgisi var? Ben hükümet devrilsin mi demişim? Hayır!

FETÖ ERDOĞAN'DAN NEFRET EDİYORDU: FETÖ Erdoğan'dan nefret ediyordu. Ben hiçbir zaman Erdoğan'dan nefret etmedim. Hakkımda açılmış tek bir hakaret davası yok. FETÖ’nün amacını bildiğime, bu amaca yönelik suç işlediğime dair delil yok. Öncelikle benim suç işlemiş olmam lazım. Yolsuzluk iddialarına hedef olan bakanlar o zaman istifa ettirildi. Kafam karıştı; darbe idiyse bu bakanlar neden istifa ettirildi?

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Güncel kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
İşyurtları Kurumu’nun ürün ve el sanatları fuarı Konya’da açıldı