MİT TIR'ları ihaneti HDP'ye ulaştı...

MİT TIR’ları ihaneti soruşturması HDP’ye ulaştı. MİT TIR’ları görüntülerinden HDP’nin de bilgisinin olduğu ortaya çıktı.

Güncel 19/08/2017 - 09:42
 MİT TIR'ları ihaneti HDP'ye ulaştı...
-A +A

Eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ın, 27 Mayıs 2015 günü saat 14:32:20'de CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ile görüştüğü ve MİT TIR'ları görüntülerini Berberoğlu'ndan aldığı; Dündar'ın aynı gün 17:02:21'de Önder'le Asmalımescit'te görüştüğü tespit edildi.

Sabah Gazetesii'nden Kenan Kıran'ın haberine göre; HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in Dündar'la görüşmesinden bir gün sonra Demirtaş, Hatay'daki mitingte "Bombalar, füzeler onların hepsi ortaya çıkacak. Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde, Lahey'de yargılamayı gerektirecek suçlar işlediler" dedi.

Demirtaş'ın konuşmasından bir gün sonra Cumhuriyet gazetesi MİT TIR'ları ihanetini manşetine taşıdı. Dündar'ın da Önder'e MİT TIR'ları görüntülerini verdiği iddia ediliyor.

İşte detaylar:

-Dündar, 27 Mayıs 2015 günü saat 14:32:20'de Berberoğlu'nu aradı ve 21 saniye görüştü. Berberoğlu'nun kullandığı telefonla görüşme yapıldı. Bu sırada "Şişli Büyükdere Cad. No:22/A İstanbul" adresi civarındaki baz istasyonundan sinyal verisi alındı.

-Dündar, "Tutuklandık" adlı kitabında, MİT TIR'ları görüntülerini kimin getirdiğini şöyle açıkladı: 27 Mayıs Çarşamba günü öğleden sonra solcu bir milletvekili dostum getirdi görüntüleri... 'Merak ettiğin şey bu flash diskin içinde' dedi.

-Dündar, aynı gün 17:02:21'de Sırrı Süreyya Önder'i aradı ve 1 dakika 26 saniye görüştü. Önder'le Dündar'ın telefonları Asmalımescit'te sinyal verdi.
Önder'in Dündar'la görüşmesinden bir gün sonra Demirtaş, Hatay mitinginde MİT TIR'larına ilişkin "Bombalar, füzeler onların hepsi ortaya çıkacak. Hangi parayla satın alındığı ortaya çıkacak. Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde, Lahey'de yargılamayı gerektirecek suçlar işlediler. TIR'lar dolusu silahlar hangi parayla alındı" iddiasında bulundu.

-Dündar, 29 Mayıs 2015'te MİT TIR'ları ihanetine ilişkin görüntüleri manşete taşıdı.

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Güncel kategorisine ait diğer haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Konya'da elektrik kesintisi