Reis-i Cumhur 'Türk Evi Binası'nın Temelini Attı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Türkiye'nin New York Başkonsolosluğu'nun yeni yerinin de bulunacağı Türk Evi Binası'nın temelini attı.

Güncel 19/09/2017 - 09:15
 Reis-i Cumhur 'Türk Evi Binası'nın Temelini Attı
-A +A

Birleşmiş Milletler'de gerekli temaslarda bulunmak amacı ile ABD'de New York'a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Türkiye'nin New York Başkonsolosluğu'nun yeni yerinin de bulunacağı Türk Evi Binası'nın temelini attı.

TÜRK EVİ BİNASI’NIN TEMELİNDEKİ MEKTUP

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Evi Binası için yazdığı mektubu bir fanusun içine alarak binanın temeline koydu.

Anıt değeri bulunan binalar için yapılan bu uygulamada kapsül içerisinde yerleştirilen mektup da ‘Bu bina Türkiye'nin başarı hikayesinin sembollerinden birini ifade etmektedir’ yazıyordu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BM GENEL KURULUNA KATILACAK

Birleşmiş Milletler (BM) 72. Genel Kurulu, önümüzdeki hafta 120'den fazla devletin veya hükümet başkanlarının katılımı ile görüşmelere başlayacak. ya da hükümet başkanının katılımıyla başlayacak.

Her sene Eylül ayında dünya ülkelerini bir araya toplayarak gündemdeki sorunların görüşülüp ele alınmasını sağlayan BM Zirvesi, BM Genel Merkezi'nin yer aldığı New York'ta 19 Eylül Salı günü ülkelerin katılımı ile başlayacak ve 25 Eylül tarihinde son görüşmelerin yapılması ile bitecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'yi temsil edeceği BM 72. Genel Kuruluna, 127 devlet ya da hükümet başkanının katılacağı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili bakanlar da bu sayede hem BM zirvesi doğrultusunda yan görüşmelerde yer alacak hem de katılan ülkelerin liderleri ile görüşmeler yapabilecek.

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Güncel kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
Memiş Kütükcü’den Konya’nın devlerine tebrik