Tezkere TBMM'den Geçti!

TBMM Genel Kurulu, Irak ve Suriye tezkeresini görüşmek üzere olağanüstü toplanmıştı. Ve tezkere TBMM'den geçti.

Güncel 23/09/2017 - 22:10
 Tezkere TBMM'den Geçti!
-A +A

TBMM Genel Kurulu, Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon konusunda hükümete verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasına ilişkin Başbakanlık tezkeresini görüşmek üzere olağanüstü toplanmıştı. Ve tezkere TBMM'den geçti.

Irak ve Suriye tezkeresi, Başbakan Binali Yıldırım'ın imzasıyla TBMM Başkanlığına gönderilmişti. Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon konusunda hükümete verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasını öngören tezkere, Genel Kurul'daki oturumda oylandı.

Irak - Suriye tezkeresi TBMM'den geçti.

Öte yandan Başbakan Binali Yıldırım, TBMM'de MHP ve CHP Genel Başkanlarıyla görüştü.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan ve AK Parti Grup Başkanı Binali Yıldırım, CHP Lideri, Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Lideri, Devlet Bahçeli ile Meclis'te bir araya geldi.

Irak ve Suriye tezkeresinin görüşüldüğü TBMM Genel Kuruluna verilen arada, birleşimi yöneten İsmail Kahraman ile Yıldırım, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli, Başkanlık Divanı'nın arkasındaki bölüme geçti.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile liderler, burada bir süre sohbet etti ve çay içti.

BAHÇELİ: ÇAY İÇTİK

Devlet Bahçeli, görüşmenin ardından kuliste gazetecilerin sorusu üzerine, "Meclis Başkanının çayını içtiklerini" söyledi.

Öte yandan Kuzey Irak'ta düzenlenmesi hazırlanan bağımsızlık referandumu hakkında açıklamalarda bulunan Başbakan yıldırım Barzani’yi son kez uyardı.

Başbakan Binali Yıldırım, Kırşehir'de basın mensuplarının kendisine yönelttiği gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Kuzey Irak'ta düzenlenmesi hazırlanan bağımsızlık referandumu hakkında açıklamalarda bulunan Başbakan yıldırım Barzani’yi son kez uyardı.

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Güncel kategorisine ait diğer haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Konyaspor, Marko Jevtovic’i renklerine bağladı