Van ve Hakkari'den acı haber geldi

Van'ın Çaldıran ilçesinde teröristlerce araziye tuzaklanan patlayıcının infilak etmesi sonucu bir güvenlik korucusu şehit oldu, bir güvenlik korucusu yaralandı. hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısında da bir asker şehit oldu.

Güncel 03/07/2017 - 09:48
 Van ve Hakkari'den acı haber geldi
-A +A

Alınan bilgiye göre, ilçenin Tendürek Dağı bölgesinde dün gece terör  örgütü PKK'ya yönelik devam eden operasyonda teröristlerce araziye tuzaklanan el  yapımı patlayıcı infilak etti.

Patlamada güvenlik korucuları İsmail Deniz ve Emrullah Çiçek  yaralandı. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi'ne kaldırılan  güvenlik korucularından Deniz, şehit oldu, Çiçek'in tedavisi sürüyor.

EL YAPIMI PATLAYICI İNFİLAK ETTİ

Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısında da bir asker şehit oldu. Valilikten yapılan açıklamada, ilçenin Güven Dağı bölgesi güneyinde PKK'lı teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu bir askerin yaralandığı belirtildi. Açıklamada, yaralı askerin sevk edildiği Hakkari Devlet Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştüğü bildirildi. Bölgede teröristlere yönelik operasyon sürüyor.

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Güncel kategorisine ait diğer haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Konya'da elektrik kesintisi