SON DAKİKA

AHMET BAYDAR VE ELEMANLARI KİME HİZMET EDİYOR?

Anadoluda Bugün Gazetesi Sahibi Ahmet Baydar ve Elemanları Kimlere Hizmet Ediyor…

Konya Haber 21/02/2018 - 23:11
 AHMET BAYDAR VE ELEMANLARI KİME HİZMET EDİYOR?
-A +A

Konya’nın Nabzı İnternet Sitesinde yayınlanan Selçuk Üniversitesinde TACİZ skandalı haberleri sonrasında Rektörlüğün Skandal açıklamasına yer verdiler.

TACİZ haberleri ile ilgili Rektörlükten yapılan açıklamaya Konya Medyası Televizyonlar, Gazeteler ve  İnternet siteleri yer vermedi. Ayrıca Rektörlük yaptığı skandal açıklamasınıda Selçuk Üniversitesi sitesinden kaldırdı. Konya’da bu açıklamaya sadece Ahmet Baydar’ın sahibi olduğu Anadoluda Bugün Gazetesi yer verdi.   

Bizim yaptığımız açıklamayı yok sayarak Sadece Üniversitenin açıklamasını yayınlayarak TACİZ olayında Üniversiyeti aklama yoluna gittiler…

Burdan Ahmet Baydar’a şunu söylemek isteriz. Ahmet Baydar Senin çoluğun çocuğuna yapılmış olsaydı bu TACİZ gene gazetende yayınlayacakmıydın?

Ahmet Baydar’ın sahibi olduğu Anadoluda Bugün Gazetesi Rektörlüğün yaptığı skandal açıklamayı sayfalarına taşıyarak  bizi Fetö ve diğer terör örgütleriyle iş tutar şekilde gösterme çabasına girdi.

 

Anadoluda Bugün Gazetesi Sahibi Ahmet Baydar ile ilgili İddialara göz atalım.

Hakikat Perver.com sitesinin 12 Temmuz 2017 Tarihli haberi:  Ahmet Baydar'ın da içinde bulunduğu ByLockcu gazetecilerin listesi yayınlandı.

 

Hakikat Perver.com Sitesinin 28 Ağustos 2017 Tarihli haberi: 

Ahmet Baydar ByLock’tan aklanmamıştır, algı operasyonudur!  Haberin içeriğinde ise  Bu bilgi kesinlikle doğru değildir.

Kimse Konya'yı, Konyaspor'u arkasına alma kurnazlığına yeltenerek, yargı süreci tamamlanmadan kendisini aklayamaz.

Elindeki savcılık belgesini gazetecilere dağıtmayan Ahmet Baydar’ın neyi gizlediğini ben söyleyeyim size.

Elindeki belgede müşteki kısmını niye silmiş acaba?

O çok önemli değil, alt kısımlarda üzerine kalın çizgiler çekilen kısım da önemli değil.

 

baydaralgisi.jpg

 

Fotoğraftan elindeki belgeyi büyüterek okudum.

Ne diyor belgede:

Müştekinin Cumhuriyet Başsavcılığımıza 30.09.2016 tarihli başvurusunda hakkında FETÖ/PYD silahlı terör örgütü’ne Üye olma” suçundan hakkında şikayetler bulunduğu Ahmet Baydar isimli şahsın adına kayıtlı 0 506 .. .. numaralı hatta FETÖ/PYD silahlı terör örgütünün gizli haberleşme programı olan BY-LOCK isimli programın yüklendiği, söz konusu hattın Ahmet Baydar adına kayıtlı olmasına rağmen … şüpheli Selim …. tarafından Ankara İlinde ikamet ederken kullandığı anlaşıldığından;

Cumhuriyet Savcılığımızın yer itibariyle yetkisizliğine

…………………………………..

MK’nın 12 ve devamı maddeleri uyarınca karar verildi.

24.07.2017

Gazeteci arkadaşlar bilmeyebilir de biz ne anlama geldiğini söyleyelim.

Ahmet Baydar’ın bilerek dağıtmadığı belgede söylenen şudur.

Ahmet Baydar’a ait olan telefona ByLock indirildiği bilgisi doğrudur. Bir başkasının telefonu kullandığı da tespit edilmiştir. Bu soruşturma Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapıldığı için bir değerlendirmede bulunmak, hakkında kovuşturma yürütmek Konya Cumhuriyet Başsavcılığının yetkisi dahilinde değildir.

Kovuşturma tamamlandığında Ahmet Baydar’a ait olan telefondaki ByLock’tan kimin yazıştığı tespit edilecektir.

ByLock çözümlemeleri Ankara Cumhuriyet Başsavcılığa geldiğinde kimin ByLock kullandığını öğrenmiş olacağız.

Ahmet Baydar’ın kovuşturma sonrası mahkeme süreci tamamlanmadan kendisini aklanmış gibi göstermesi tamamen bir algı operasyonudur.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığını kendisini aklayan kurum olarak gösteren Ahmet Baydar hakkında, Konya Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturma başlatması gerekiyor!

Atiker Konyaspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Basın sözcüsü Ahmet Baydar geçen ay Konya 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen FETÖ Çatı Davası’nda tanık olarak dinlendi.

Hakikat Perver.com sitesinin 09 Şubat 2018 Tarihli haberinde   Atiker Konyaspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Basın sözcüsü Ahmet Baydar geçen ay Konya 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen FETÖ Çatı Davası’nda tanık olarak dinlendi. “Firari sanık avukat Memduh Oğuz’un ısrarı üzerine birkaç kez FETÖ’nün sohbet toplantılarına katıldığını” söylemiş.

Ahmet Baydar’ın Konya 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde söylemediği, KOM’da söylediği başka neler var?

Ahmet Baydar KOM’da verdiği ifadede; “Avukat Memduh Oğuz ve Konya ilinde Mali Müşavirlik yapan Konyaspor yönetiminde tanıdığım Ali Eğemen isimli arkadaşlarımın ısrarı üzerine kıramadım ve 2-3 toplantıya katıldım… Konyaspor Yönetiminden arkadaşım olan Ali Eğemen’in daveti ile ilimiz Selçuk Otel’de Fethullah Gülen Cemaati tarafından organize edilen sohbet toplantısı ve yemeğe katıldım.” diyor. 

 

erhan dargeçit chp ile ilgili görsel sonucu

Gelelim Ahmet Baydar’ın elamanlarından Erhan Dargeçit’e…  

Erhan Dargeçit FETÖ davasının avukatlara yönelik iddianamesini Adliyeden temin edemediğini, çok önemli olduğunu ve haber yapacağını söylemesi üzerine gazetemiz sahibi Mustafa Korkmaz’dan rica ederek aldı.

FETÖ iddianamesini alan Erhan Dargeçit FETÖ ile ilgili tek bir haber yapmadı.

Gelelim diğer elamanı Hasan Hüseyin Gülcan’a… 

Hasan Hüseyin Gülcan 25-12- 2016  yılında yayınladığımız KONESOB 584 BİN TL ZARARA  UĞRATILMIŞ, MÜFETTİŞLER RAPORUNDA TESCİLLEDİ başlıklı haber ile ilgili gazetemizi arayarak bu olayın üzerine gideceğini yazacağını beyan ederek belgeleri rica etmiştir. Belgeleri kendisine verdik  ama halen haber yazmadılar. Neden yazmadılar ellerindeki belgeleri ne için kullandılar.

Ahmet Baydar’ın ve tüm gazete çalışanlarının FETÖ olaylarından dolayı Sarı Basın kartlarının iptal edildiği iddia ediliyor. 


Ahmet Baydar ile ilgili bu kadar iddia varken Basın İlan Kurumu halen Anadoluda Bugün Gazetesine nasıl ilan veriyor?

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Konya Haber kategorisine ait diğer haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Kalaycı medyanın sorunlarını gündeme taşıdı! "Haklı taleplere mutlaka karşılık verilmeli"