SON DAKİKA

Ahmet Sorgun: Bu Koltuklar Kimsenin Tapulu Malı Değil

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, istifası istenen belediye başkanlarının direnç göstermesi halinde ne yapılacağı sorusuna yanıt verirken, "Partinin yetkili organ ve kurullarında bunlar görüşülür ve gereği yapılır. Ama o noktaya varmaz.

Konya Haber 22/10/2017 - 09:00
 Ahmet Sorgun: Bu Koltuklar Kimsenin Tapulu Malı Değil
-A +A

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve  Konya  Milletvekili  Ahmet Sorgun, istifası istenen belediye başkanlarının direnç göstermesi halinde ne yapılacağı sorusuna yanıt verirken, "Partinin yetkili organ ve kurullarında bunlar görüşülür ve gereği yapılır. Ama o noktaya varmaz. Bu görevler, bu koltuklar hiç birimize babalarımızdan kalmadı. Bunlar emanettir. Hizmet görmek için emanettir. Yoksa bu koltuklar kimsenin tapulu malı değildir" dedi.

AK Parti  Konya İl Başkanı Musa Arat ve yönetim kurulunun istifası üzerine bugün İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen  Ahmet Sorgun, yaptıkları değişikliklerin tasfiye olmadığını yeni heyecan ile yenilenme olduğunu söyledi.  Sorgun,  Türkiye genelinde kongrelerin devam ettiğini ve 523 ilçede kongre yaptıklarını anlattı. İl Başkanı Musa Arat'ın da 3 gün önce istifa ettiğini belirten  Sorgun, kiminle devam edileceğinin belirlenmesi için temayül çalışmaların sürdüğünü kaydetti.  Sorgun, "Yapacağımız istişareler sonrası bazı arkadaşlarımız  Ankara'ya davet edilecekler ve orada gereken müzakerelerin sonucunda önümüzdeki süreçte bir arkadaşımıza bu emanet teslim edilecek" dedi.  Sorgun, yeni bir il yönetimi gelinceye kadar eski yönetimin devam edeceğini ekledi.

"HİÇ KİMSE VAZGEÇİLMEZ DEĞİLDİR"

Bir soru üzerine, istifası istenen Ak Partili belediye başkanlarıyla ilgili de açıklama yapan  Sorgun şunları söyledi:

" AK Parti bir misyon, dava partisidir. İdeoloji partisi değil ama bir ideal partisidir. Şahıslar fanidir. Baki olan Allah'tır, ülkemizdir, davamızdır, milletimizdir, memleketimizdir. Konjonktürel ağırlıklar değil, özgül ağırlıklar önemlidir. Onun için koltuklar iş elbisesi gibidir. Giyersiniz, sonra onu çıkarırsınız. Asıl olan özgül ağırlıklardır; konjonktürel ağırlıklar değildir. Hiçbir kimse vazgeçilmez değildir. Bunu ben önce kendime söylüyorum. Mezarlıklar 'Vazgeçilmezlerle' dolu. Vazgeçmeyeceğimiz; ülkemiz, milletimiz, değerlerimiz, inançlarımız, özgürlüğümüz, ideallerimizdir. Bizler ancak bunun taşıyıcısı olabildiğimiz kadar anlam ifade ederiz."

"BU KOLTUKLAR BABALARIMIZDAN KALMADI"

İstifası istenen belediye başkanlarının direnç göstermesi durumunda ne yapılacağı da sorulan  Sorgun, şöyle konuştu:

"Bugüne kadar herhangi bir direnç olmadı. Bunların belli opsiyonları vardır. Sayın Cumhurbaşkanımız onu açıkladı. Partinin yetkili organ ve kurullarında bunlar görüşülür ve gereği yapılır. Ama o noktaya varmaz. Bu görevler, bu koltuklar hiçbirimize babalarımızdan kalmadı. Bunlar emanettir. Hizmet görmek için emanettir. Yoksa bu koltuklar kimsenin tapulu malı değildir."

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
  • sadi

    03:57:20 24 10 2017

    cihanbeyliyede bakacaksınız yani hadi hayırlısı
Konya Haber kategorisine ait diğer haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Mevlana vefatının 745. yılında törenlerle anılıyor