Akyürek: "Konya Leke Kaldırmaz, Leke Kabul Etmez"

Türkiye Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, son günlerde Konya ile ilgili yine spekülasyonlar yapıldığını belirterek, “Konya ile ilgili farklı bir imaj çalışması yapanlar, Konya’yı karalamaya çalışanlar asla amaçlarına ulaşamayacaklardır.

Konya Haber 05/01/2018 - 14:42
 Akyürek:
-A +A

Türkiye Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, son günlerde Konya ile ilgili yine spekülasyonlar yapıldığını belirterek, "Konya ile ilgili farklı bir imaj çalışması yapanlar, Konya'yı karalamaya çalışanlar asla amaçlarına ulaşamayacaklardır. Konya leke kaldırmaz, leke kabul etmez. Konya, milli duruşun, milli duyuşun, devletinin-milletinin yanında duruşun örneklerini bugüne kadar her zaman göstermiştir, bundan sonra da gösterecektir" dedi.

Türkiye Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya'nın adını karalamaya yönelik açıklamalarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e tepki gösterdi. Son günlerde Konya ile ilgili yine spekülasyonlar yapıldığını belirten Başkan Akyürek, bu durumu kınayarak, Konya'nın her zaman vatanının, milletinin, memleketinin, devletinin yanında yer almış, Anadolu çadırının orta direği olan bir şehir olduğunu dile getirdi.

Konya'yı illegal çalışmalar ve illegal örgütlerle bağlantılı göstermek isteyenlerin amaçlarına asla ulaşamayacaklarını kaydeden Başkan Akyürek, "Bunların siyasi şizofreni gereği değilse bir iftira olarak siyasi hayatta karşılığının olacağını, halkımızın bunları değerlendireceğini düşüyorum. Konya ile ilgili farklı bir imaj çalışması yapanlar, Konya'yı karalamaya çalışanlar asla amaçlarına ulaşamayacaklardır. Konya leke kaldırmaz, leke kabul etmez. Konya, milli duruşun, milli duyuşun, devletinin-milletinin yanında duruşun örneklerini bugüne kadar her zaman göstermiştir, bundan sonra da gösterecektir. Konya'da kanun dışı, hukuk dışı, devletimize, milletimize zarar verecek, tartışmaya açacak herhangi bir eylem ve oluşum asla olmamıştır ve olmayacaktır. Buna halkımız müsaade etmeyecektir" diye konuştu.

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
  • muhammet soylu

    12:01:09 06 01 2018

    sayin başkan çalış çalişki arkanda eser bırak lafla peynir gemisi yürümez şu çevre yolunun önünü aç kamolaştırmayi bitir veya bitirt ben yapacam diye çevreyolu bu günlere kaldı yapamayacağın bir işi neden yaparım demişssiniz merkezi hükümetin yapacağı işi siz neden yapmak istemişsiniz ejdat parkı 1 yilda bitirecektiniz 5 yılda bitirdiniz malyeti de bir o kadar arttı bir park yapamayan başkandınız hal arasında böyle denilyordu Selçuklu belediyeside şelale parkı 5 yildır daha yarım kalmış vaziyette daha çok söylenecek işvar ama buraya yazılacaklar sığmıyor dürüst olmayan kendinden korksun hayat boyu çeker ve birde öbür dünya da çeker devleti yönetenler herkes için bu söz yeter ve artar amma olan şu güzel konyamıza ve tüekiyemize olur lütfen dürüst olun anlınızdan öpelim tüm yönecilere söylüyorum
Konya Haber kategorisine ait diğer haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Kazada hayatını kaybeden uzman çavuş Konya'da defnedildi