Başı ve kolu kesik halde bulunmuştu kimliği belirlendi

KONYA'nın Ereğli ilçesinde Atatürk Kültür Parkı'ndaki sulama kanalında başı ve kolları kesilmiş, çürümüş kadın cesedi bulundu. Cesedin 9 ay önce kaybolan 69 yaşındaki Ayşe Saçıkaralı'ya ait olduğu ortaya çıktı.

Konya Haber 23/05/2018 - 15:20
 Başı ve kolu kesik halde bulunmuştu kimliği belirlendi
-A +A

Konya'nın Ereğli ilçesinde sulama kanalında bulunan kadın cesedin kimliği belirlendi. Piknik yeri olarak kullanılan Atatürk Kültür Parkı yakınlarındaki sulama kanalında kadın cesedi olduğunu fark eden güvenlik görevlileri durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis, birkaç ay önce öldüğü tahmin edilen ceset üzerinde inceleme yaptı. Yapılan incelemede cesedin sağ kolunun direğinden kesilmiş olduğu belirlendi. Nöbetçi savcının incelemesinin ardından kepçe ile sulama kanalından çıkarılan ceset otopsi için Konya’ya gönderildi. Kadının kimliğini tespit etmek için çalışma yapan polis, cesedin ilçeye bağlı Hacı Memiş Mahallesinde yaklaşık 9 ay önce kaybolan 69 yaşındaki Ayşe Saçıkaralı'ya ait olduğunu belirledi.

POLİSE KAYIP İHBARI YAPILMIŞ

Olaydan sonra kayıp kadının yakınlarına ulaşan polis, cesedi teşhis ettirdi. Ayşe Saçıkaralı'yı üzerindeki elbiselerden teşhis eden yakınları Ayşe Saçıkaralı'nın 9 ay önce kaybolduğunu ve poliste kayıp ihbarlarının bulunduğunu söylediği öğrenildi. Ayşe Saçıkaralı'nın kendisini sulama kanalına mı attığı yoksa cinayete mi kurban gittiği araştırılıyor.

Öte yandan, cesedin uzun süreden bu yana suda olduğu için sağ kolunun koptuğu öğrenildi. Yaşlı kadının kesin ölüm sebebinin otopsiden sonra belli olacağı kaydedildi. 

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Konya Haber kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
Konya'da Telefon Kablosu Hırsızlık Zanlısı 5 Kişi Yakalandı