Başkan Altay: Gazilerimiz sayesinde geleceğe güvenle bakıyoruz

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Şehitlerimizin ve gazilerimizin büyük özverileri sayesinde bugün geleceğe güvenle bakıyor, ülkemizi daha ileriye taşımak için el birliğiyle çalışıyoruz” dedi.

Konya Haber 18/09/2018 - 13:30
 Başkan Altay: Gazilerimiz sayesinde geleceğe güvenle bakıyoruz
-A +A

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Altay’ın mesajı şöyle: “Milletimizin özellikle İslam medeniyetiyle tanıştıktan sonraki mücadelesinin neredeyse tamamı manevi saikler üzerine bina edilmiştir. Bu mücadelenin de ana omurgasını oluşturan gazilik ruhu, Türk kültüründe bütün maddi sıfatların ve unvanların önüne geçmiştir.

Üzerinde yaşadığımız topraklar aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin fedakarca çabaları neticesinde vatan kılınmış, ay yıldızlı bayrağımız yine onlar sayesinde bu mukaddes vatan üzerinde özgürce dalgalanmaktadır, inşallah sonsuza dek dalgalanacaktır. Onların büyük özverileri sayesinde bugün geleceğe güvenle bakıyor, ülkemizi daha ileriye taşımak için el birliğiyle çalışıyoruz.

Bu vesileyle, Malazgirt’ten İstiklal Harbi’ne, Kıbrıs’tan terörle mücadeleye ve son olarak 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı koyan bütün kahramanlarımızı rahmet ve dua ile anıyor, 19 Eylül Gaziler Günü’nü en kalbi duygularla kutluyorum.”

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Konya Haber kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atama!