SON DAKİKA

BAYDAR VE ANADOLUDA BUGÜN GAZETESİ TACİZ SKANDALINI AKLAMAYA ÇALIŞTI

Konya’nın Nabzı İnternet Sitesinde yayınlanan Selçuk Üniversitesinde TACİZ skandalı haberleri sonrasında Rektörlüğün Skandal açıklamasına yer veren Anadoluda Bugün Gazetesine tepkiler çığ gibi büyüyor.

Konya Haber 22/02/2018 - 23:31
 BAYDAR VE ANADOLUDA BUGÜN GAZETESİ TACİZ SKANDALINI AKLAMAYA ÇALIŞTI
-A +A

TACİZ haberleri ile ilgili Selçuk Üniversitesi Rektörlüğünden  yapılan açıklamaya Konya Medyasında  Televizyonlar, Gazeteler ve  İnternet siteleri yer vermedi. Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı  ve Doğan Haber Ajansıda yer vermedi. Ayrıca Selçuk Üniversitesi Resmi sitesinden  yaptığı skandal açıklamasınıda resmi  sitesinden kaldırdı. Selçuk Üniversitesi aynı zamanda bu skandal duyuruyu Ün Tv televizyonunda da yayınladı.

Burdan Tüm Konya Medyasına ve Haber Ajanslarına Taciz olayında gösterdikleri dik ve onurlu duruşları için teşekkür ederiz.

Konya’da bu açıklamaya sadece Konyaspor Başkan Yardımcıcı ve Basın Sözcüsü Ahmet Baydar’ın sahibi olduğu Anadoluda Bugün Gazetesi yer verdi.   

ULUSAL BASINDA TACİZ İDDİALARI SAYFA SAYFA YAYINLANIRKEN AHMET BAYDAR'IN SAHİBİ OLDUĞU GAZETE TACİZ OLAYINI AKLAMA OLAYINA GİRDİ

Bizim yaptığımız açıklamayı yok sayarak Sadece Üniversitenin açıklamasını yayınlayarak TACİZ olayında Üniversiyeti aklama yoluna gittiler…

Burdan Ahmet Baydar’a şunu söylemek isteriz. Ahmet Baydar Senin çoluğun çocuğuna yapılmış olsaydı bu TACİZ gene gazetende yayınlayacakmıydın?

Ahmet Baydar’ın sahibi olduğu Anadoluda Bugün Gazetesi Rektörlüğün yaptığı skandal açıklamayı sayfalarına taşıyarak  bizi Fetö ve diğer terör örgütleriyle iş tutar şekilde gösterme çabasına girdi.

 

İŞTE TACİZ OLAYINDA ULUSAL BASINA YANSIYAN KARELER

selçuk üniversitesi taciz ile ilgili görsel sonucu

 

 

selçuk üniversitesi taciz ile ilgili görsel sonucu

selçuk üniversitesi taciz ile ilgili görsel sonucu

 

 

Anadoluda Bugün Gazetesi Sahibi, Konyaspor Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Ahmet Baydar ile ilgili İddialara bir göz atalım.

Hakikat Perver.com sitesinin 12 Temmuz 2017 Tarihli haberi:  Ahmet Baydar'ın da içinde bulunduğu ByLockcu gazetecilerin listesi yayınlandı.

 

Hakikat Perver.com Sitesinin 28 Ağustos 2017 Tarihli haberi: 

Ahmet Baydar ByLock’tan aklanmamıştır, algı operasyonudur!  Haberin içeriğinde ise  Bu bilgi kesinlikle doğru değildir.

Kimse Konya'yı, Konyaspor'u arkasına alma kurnazlığına yeltenerek, yargı süreci tamamlanmadan kendisini aklayamaz.

Elindeki savcılık belgesini gazetecilere dağıtmayan Ahmet Baydar’ın neyi gizlediğini ben söyleyeyim size.

Elindeki belgede müşteki kısmını niye silmiş acaba?

O çok önemli değil, alt kısımlarda üzerine kalın çizgiler çekilen kısım da önemli değil.

 

baydaralgisi.jpg

 

Fotoğraftan elindeki belgeyi büyüterek okudum.

Ne diyor belgede:

Müştekinin Cumhuriyet Başsavcılığımıza 30.09.2016 tarihli başvurusunda hakkında FETÖ/PYD silahlı terör örgütü’ne Üye olma” suçundan hakkında şikayetler bulunduğu Ahmet Baydar isimli şahsın adına kayıtlı 0 506 .. .. numaralı hatta FETÖ/PYD silahlı terör örgütünün gizli haberleşme programı olan BY-LOCK isimli programın yüklendiği, söz konusu hattın Ahmet Baydar adına kayıtlı olmasına rağmen … şüpheli Selim …. tarafından Ankara İlinde ikamet ederken kullandığı anlaşıldığından;

Cumhuriyet Savcılığımızın yer itibariyle yetkisizliğine

…………………………………..

MK’nın 12 ve devamı maddeleri uyarınca karar verildi.

24.07.2017

Gazeteci arkadaşlar bilmeyebilir de biz ne anlama geldiğini söyleyelim.

Ahmet Baydar’ın bilerek dağıtmadığı belgede söylenen şudur.

Ahmet Baydar’a ait olan telefona ByLock indirildiği bilgisi doğrudur. Bir başkasının telefonu kullandığı da tespit edilmiştir. Bu soruşturma Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapıldığı için bir değerlendirmede bulunmak, hakkında kovuşturma yürütmek Konya Cumhuriyet Başsavcılığının yetkisi dahilinde değildir.

Kovuşturma tamamlandığında Ahmet Baydar’a ait olan telefondaki ByLock’tan kimin yazıştığı tespit edilecektir.

ByLock çözümlemeleri Ankara Cumhuriyet Başsavcılığa geldiğinde kimin ByLock kullandığını öğrenmiş olacağız.

Ahmet Baydar’ın kovuşturma sonrası mahkeme süreci tamamlanmadan kendisini aklanmış gibi göstermesi tamamen bir algı operasyonudur.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığını kendisini aklayan kurum olarak gösteren Ahmet Baydar hakkında, Konya Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturma başlatması gerekiyor!

Atiker Konyaspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Basın sözcüsü Ahmet Baydar geçen ay Konya 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen FETÖ Çatı Davası’nda tanık olarak dinlendi.

Hakikat Perver.com sitesinin 09 Şubat 2018 Tarihli haberinde   Atiker Konyaspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Basın sözcüsü Ahmet Baydar geçen ay Konya 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen FETÖ Çatı Davası’nda tanık olarak dinlendi. “Firari sanık avukat Memduh Oğuz’un ısrarı üzerine birkaç kez FETÖ’nün sohbet toplantılarına katıldığını” söylemiş.

Ahmet Baydar’ın Konya 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde söylemediği, KOM’da söylediği başka neler var?

Ahmet Baydar KOM’da verdiği ifadede; “Avukat Memduh Oğuz ve Konya ilinde Mali Müşavirlik yapan Konyaspor yönetiminde tanıdığım Ali Eğemen isimli arkadaşlarımın ısrarı üzerine kıramadım ve 2-3 toplantıya katıldım… Konyaspor Yönetiminden arkadaşım olan Ali Eğemen’in daveti ile ilimiz Selçuk Otel’de Fethullah Gülen Cemaati tarafından organize edilen sohbet toplantısı ve yemeğe katıldım.” diyor. 

 

erhan dargeçit chp ile ilgili görsel sonucu

Gelelim Ahmet Baydar’ın elamanlarından Erhan Dargeçit’e…  

Erhan Dargeçit FETÖ davasının avukatlara yönelik iddianamesini Adliyeden temin edemediğini, çok önemli olduğunu ve haber yapacağını söylemesi üzerine gazetemiz sahibi Mustafa Korkmaz’dan rica ederek aldı.

FETÖ iddianamesini alan Erhan Dargeçit FETÖ ile ilgili tek bir haber yapmadı.

Gelelim diğer elamanı Hasan Hüseyin Gülcan’a… 

Hasan Hüseyin Gülcan 25-12- 2016  yılında yayınladığımız KONESOB 584 BİN TL ZARARA  UĞRATILMIŞ, MÜFETTİŞLER RAPORUNDA TESCİLLEDİ başlıklı haber ile ilgili gazetemizi arayarak bu olayın üzerine gideceğini yazacağını beyan ederek belgeleri rica etmiştir. Belgeleri kendisine verdik  ama halen haber yazmadılar. Neden yazmadılar ellerindeki belgeleri ne için kullandılar.

Ahmet Baydar’ın ve tüm gazete çalışanlarının FETÖ olaylarından dolayı Sarı Basın kartlarının iptal edildiği iddia ediliyor. 


Ahmet Baydar ile ilgili bu kadar iddia varken Basın İlan Kurumu halen Anadoluda Bugün Gazetesine nasıl ilan veriyor?

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Konya Haber kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
Konya'da evli çift banyoda ölü bulundu