Beyşehir’de bağış kitaplarından mini kütüphane

Beyşehir Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde oluşturulan mini kütüphane kitapseverlerden ilgi görüyor.

Konya Haber 21/06/2018 - 10:47
 Beyşehir’de bağış kitaplarından mini kütüphane
-A +A

Beyşehir Belediyesi tarafından Kültür Sanat Merkezi haline dönüştürülen Taşköprü Aile Çay Bahçesi bünyesindeki tarihi binada kitap bağışlarıyla  okuma salonu oluşturuldu.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, kültür sanat merkezi binasındaki bir odanın okuma salonu haline dönüştürüldüğünü belirterek, “Zaman içerisinde kitap bağışı yapan hemşerilerimizin de desteğiyle buranın daha büyük ve kapsamlı bir kütüphane haline dönüşmesini arzuluyoruz”dedi.

Özaltun, Beyşehir Belediyesi  Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği işbirliği ile yürütülen mini kütüphane oluşturulması çalışmasında büyük rolü bulunan isimlere de teşekkür ederken, “Emekli kütüphane müdürümüz Ünal Coşkun’a okuma salonu projesindeki destek ve katkılarından ötürü teşekkür ediyorum. Doğru bir proje olduğu kısa zaman içerisinde ortaya çıktı. Beyşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri’nden Taşköprü Aile Çay Bahçesi ile birlikte merkezi bir konumda bulunan kültür sanat merkezimizde böyle bir mini kütüphanenin faaliyete geçmiş olması kitapseverlerden de çok olumlu tepkiler alıyor. Bu konuda,  salonun oluşturulmasına katkı sağlayan kitap bağışçısı hemşerilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Bu salonun daha büyük bir kütüphaneye dönüşmesi konusunda bağışçılarımızdan kitap desteklerini bekliyoruz.”dedi.

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Konya Haber kategorisine ait diğer haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Konya'da uyuşturucu operasyonu: 2 tutuklama