Bu İletişim Fakültesi Nereye Kayboldu?

Aldığı ödüllerle eskiden Türkiye’de adından sıkça söz ettiren İletişim Fakültesini yıllardır arıyoruz. Bırakın Türkiye’yi Konya’ya bile hayrı kalmayan koskoca İletişim Fakültesini bu hallere düşürenler hala neden orada durmaktadırlar.

Konya Haber 19/09/2017 - 12:36
 Bu İletişim Fakültesi Nereye Kayboldu?
-A +A

Bir zamanlar Konya’nın gururu olan İletişim Fakültesi son yıllarda görünmez oldu. Yarışmalarda gururumuzdu. Mezunları her yerdeydi. Ulusalda adından gururla söz ettiriyordu. Ancak bunların hepsi eskide kaldı. İletişim Fakültesinin dekanı Ahmet Kalender’le birlikte bunların hepsi kenara atıldı. Koskoca fakülte adeta kuma gömüldü. Kafasını dışarı çıkartmaz bir hale geldi.

Öğrenciler yarışmalarda yoklar, ulusalda kimse Selçuk İletişim demiyor. Son günlerde ulusalda Selçuk İletişime ne oldu kapandı mı denmeye başlanması Konyanın Nabzı olarak bizleri üzdü. 

Biz de soruyoruz “Bu Fakülte Nereye Kayboldu” diye.


İletişim Fakültesi Konya’nın ve üniversitenin vitrini olacakken puanları hızla aşağıya düşmüş, tercih edilmeyen, mezunları niteliksizlik yüzünden iş bulamayan fakülte haline getirenler utanması gerekirken hala orada neden oturuyorlar?

Yerel medya olarak eleman arıyoruz, gazetelerimiz muhabir arıyor, televizyonlarımız spiker arıyor, firmalarımız halkla ilişkiler sorumlusu arıyor, fakültenin dekanına soruyoruz, ben bilmem diyor. Sayın dekan ne biliyor acaba? Sektörüyle kopuk bir yönetim anlayışı ile kime ne faydanız olacak sayın dekan? Soruyoruz!


Öğrenciler memnun değil! Hocalar memnun değil! Gazeteler memnun değil! TV’ler memnun değil! Sektör eleman bulamıyor. Öğrenciler iletişim sektöründe iş bulamıyor. Bu dekan bilmem diyor ve koltuğunda oturuyor.


Konyanın Nabzı olarak Konyamızın iletişim sektörüne faydası olan fakülte istiyoruz diyoruz.

Yerel gazeteleriyle, yerel haber siteleriyle, yerel işletmeleriyle, yerel televizyonlarıyla iletişim içinde olacak, mezunlarıyla gurur duyacak İletişim Fakültesi istiyoruz. Çok şey mi istiyoruz diye soruyoruz.
Başarısız yönetici yerini daha heyecanlı ve çalışkan birilerine bırakmayı becersin artık diye de ekliyoruz.


Selçuk Üniversitesi Rektörlüğünden gereğini bekliyoruz.

 

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
  • Gonyalı

    10:23:31 23 09 2017

    Adamı olana kadro hatırlı kişiye iltimas üniversiteler dökülüyor. kul hakkı falan hikaye.ilahiyata Yrd doç alınıyor özel şart ne MYO adalet bölümü mezunu olmak vay haline selçuk
  • Adınız soyadınız

    03:25:22 20 09 2017

    Ücretsiz eleman arayıp, vizyonsuz işler yaparsanız bulamazsınız tabiii!!!!
Konya Haber kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
Memiş Kütükcü’den Konya’nın devlerine tebrik