Cihanbeyli'de 15 Temmuz Şehitler Anıtı'nın açılışı yapıldı

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin birinci yılında Konya’nın Cihanbeyli İlçesinde anlamlı bir program gerçekleştirildi. Belediye tarafından yaptırılan 15 Temmuz Şehitler Anıtı törenle açıldı. Anıta karanfil bırakan vatandaşlar daha sonra ilçe meydanında demokrasi nöbeti tuttu.

Konya Haber 17/07/2017 - 20:27
 Cihanbeyli'de 15 Temmuz Şehitler Anıtı'nın açılışı yapıldı
-A +A

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin birinci yılında, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" anma etkinlikleri çerçevesinde Konya’nın Cihanbeyli İlçesinde anlamlı bir program gerçekleştirildi. Vatandaşlar belediye tarafından 15 Temmuz Şehitler Parkında yaptırılan ‘Şehitler Anıtı’nın açılış töreninde buluştu. Törene AK Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Baloğlu, Abdullah Ağralı ve Uğur Kaleli de katıldı.

Türk Miletinin 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir işaretiyle meydanlara inerek ülkesine, iradesine ve geleceğine sahip çıktığını belirten Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale “15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi. Kale, Cihanbeyli’nin her zaman Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında olduğunu söyledi.

Törene katılan protokol üyeleri anıta karanfil bıraktı. "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla düzenlenen fotoğraf sergisinin gezilmesinin ardından “Milli Birlik Yürüyüşü” gerçekleştirildi. İlçe meydanında tamamlanan yürüyüşle birlikte vatandaşlar demokrasi nöbeti tuttu. 

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Konya Haber kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
"İsmi gibi, vatan konusunda Fırat nehri gibi coşardı"