SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan erken seçim açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya AK Parti İl Başkanlığı toplantısında konuştu. Erdoğan: "Erken seçim diyorlar, seçimin tarihi belli. Her şey tıkırında giderken, neyin erken seçimini istiyorsun?" diye konuştu.

Konya Haber 28/10/2017 - 19:53
 Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan erken seçim açıklaması
-A +A

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan, "Türkiye, güvenlikten ekonomiye her alanda tarihinin en önemli imtihanlarından birini veriyor. Bu süreçte en büyük üzüntülerimizden biri, Türkiye'nin anamuhalefet gibi demokrasilerde çok önemli görevler üstlenen bir makamının adeta boş durumda olmasıdır. Türkiye'de anamuhalefet yok biliyor musunuz? Halbuki bir anamuhalefet olsa demokrasi mücadelemiz çok daha güçlü olacaktır." dedi.

ERKEN SEÇİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

"(CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısı) Tutturdu şimdi 'erken seçim' diyor. Seçimin zamanı belli zaten. AK Parti iktidarlarında çıkmaz sokak olursa ki bu biliyorsunuz 7 Haziran'da olmuştur, koalisyon görüşmeleri vesaireler falan bir netice alınmayınca orada ne yaptık, eyvallah erken seçim. Ne oldu? Gittik erken seçime, rezil rüsva oldun. Yani bizim bunlardan korkmak diye bir derdimiz yok."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "(CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısı) Şu anda IMF'ye Türkiye'nin borcu var mı? Yok. Neyi konuşuyorsun sen hala, hangi erken seçim? Bunlarla sen halkı aldatamazsın. Demokrasilerde zaman bellidir, vakit gelir çıkarsın, seçimi yaparsın. Sen şimdi ey Kılıçdaroğlu, çalış da 2019'un Mart'ına hazırlan." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

"(CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu) Bu şahıs demokratlıktan bahsediyor. Senden demokrat olmaz, senden olsa olsa darbecilere şakşakçı olur, başka bir şey olmaz."

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, "(CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısı) Bu zat şunu da söyledi. 'Yüzde 40'ın altına düşersem çekileceğim' dedi. Çekildi mi? Niye? Akşam başka, sabah başka. Şimdi biz desek ki 'Haydi seçime gidelim', inanın bana kaçacak delik arar." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "AK Parti'nin kendi iç bünyesindeki değişim ihtiyacının ürünü tasarrufları eleştirerek demokrasinin namusunu kurtarmıyor sadece üzerinize vazife olmayan bir işe karışmış oluyorsunuz. Bak Kılıçdaroğlu, adamlarına da söyle, AK Parti'nin kendi bünyesinde eğer belediye başkanlarıyla ilgili gayet güzel bir şekilde bazı yerlerde bazı değişimleri siyasi olarak yapıyorsak, bu senin anlamayacağın, bilmeyeceğin bir iştir. Çünkü senin siyasette daha çok öğreneceğin işler var. Bu atılan adımların neler getirip götüreceğini de gelecekte öğreneceksin. Biz bir şeyi yapıyorsak, bunu kılı kırk yararak yaparız. İstişarelerimizi yaparız, adımlarımızı da ona göre atarız." dedi.

BAŞBAKAN YILDIRIM: YOLLARI BÖLERİZ AMA MİLLETİ BÖLDÜRMEYİZ

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şöyle:

- Sorunların üzerine kararlı bir şekilde gittik. Hedefimiz bahane üretmek değil, eser üretmektir.

-Yolları böleriz ama milleti böldürmeyiz.

-Hiç merak etmeyin yarınımız bugünümüzden daha güzel olacak. Emin adımlarla kutlu yürüyüşümüze devam edeceğiz.

-Türkiye büyüdükçe hedeflerimiz de büyüyor. Hedeflerimiz büyüdükçe kıskananlar da büyüyor.

-Daha çok büyüyüp daha çok vatandaşımıza iş, aş sağlayacağız. 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Konya Haber kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
Konya'da otomobil tırla çarpıştı: 4 ölü, 2 yaralı