SON DAKİKA

Çumra’da gençler başkanla buluşuyor

Çumra’da eğitim gören öğrenciler Çumra Sultan Abdülhamid Han Bilgehanesi programları kapsamında Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz’la buluşmaya devam ediyor.

Konya Haber 14/05/2018 - 15:25
 Çumra’da gençler başkanla buluşuyor
-A +A

Sultan Abdülhamid Han Bilgehanesinde düzenlenen “Gençlik Başkanıyla Buluşuyor” programında Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz tecrübelerini gençlerle paylaştı.

Başkan Oğuz, “Göreve seçilir seçilmez ilk işimiz okullarımızı öğrencilerimiz ziyaret etmek oldu. Ziyaretler sırasında okullarda hekimlik, belediye başkanlığı gibi mesleki anlamda tecrübelerimizi paylaşma gayretinde olduk. Hep şunu söylemiştim bu bizim içimizde bu uhdeydi 7 yıl imam hatip öğrenciliği yaptım ve ömrümde bir belediye başkanı görmedim ne iş yapar bilmezdik onun eksikliğini hep hissetmişizdir şimdi sizlerin aynı sıkıntıları çekmemeniz için sürekli gençlerle sizlerle birlikte olma çabası gösterdik. Öğrencilik yıllarımızda cep harçlıklarımızı biriktirip Konya’ya gezilere gitmeye çalışırdık. Şimdi tüm mezun olacak gençlerimizi gezi programları kapsamında Konya’yı gezmelerini sağlıyoruz” dedi.

Oğuz gençlerle sohbetinde 2014 yılı öncesi ilçe olarak halen eksiklerin olduğunu ifade ederek gençler için neler yapıldığını da anlattı.

Oğuz; “Bilgihanemiz, Gençlik Merkezimiz, Yüzme Havuzumuz yeni yapıldı. Sentetik Sahamız yeni yapıldı tribünümüz yenileniyor, kapalı halısahamız ve spor salonumuz yenilendi.  Gençlerimizin gelerek başkanım bizim gideceğimiz ikinci bir alan yok kalmadı diyebileceği hiçbir yer bırakmadık Allah’a şükürler olsun. Gece gündüz gençlerimiz için çalışmaya devam edeceğiz elbette yoruluyoruz koşturuyoruz okullar, yollar, konaklar, parklar spor tesisleri yapıyoruz ama sizlerin arasında olmak bizlere yeni enerji veriyor yorgunluğumuzu unutturuyor. Her zaman sizler için çalışmaya gayret göstermeye devam edeceğiz” dedi.

Başkan Oğuz "Bizim en önemli amacımız maneviyatına bağlı, namazında abdestin, ailesine vatanına hayırlı birer gençlik yetiştirmek için çalışıyoruz hiç durmadan da devam edeceğiz" dedi.

Çumra Sultan Abdülhamid Han Bilgehanesinde düzenlenen programda gençlerin başkana soruları ve talepleriyle karşılıklı sohbetle sona erdi.

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Konya Haber kategorisine ait diğer haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Konya'da yer altı tankı üretilen fabrikada yangın çıktı