Erdoğan: Yeniden diriliş, şahlanış döneminin arefesindeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Millet olarak yeni bir dönemin arefesinde bulunuyoruz; bu dönemin adı, yeniden diriliş, yeniden şahlanış dönemidir." dedi.

Konya Haber 21/10/2018 - 16:03
 Erdoğan: Yeniden diriliş, şahlanış döneminin arefesindeyiz
-A +A

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜGVA Genel Merkezi'nin açılışında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜGVA'nın gençlere sadece barınma imkanı sunmakla kalmadığını, yaşları, eğitim seviyeleri birbirinden farklı on binlerce genç için ikinci bir okul, ikinci bir üniversite olduğunu söyledi.

"Gençlerimizle hayalleri arasındaki engelleri kaldırmaya gayret ediyoruz." diyen Başkan Erdoğan, "Hiçbir evladımızın inancından, kılık kıyafetinden, dış görünüşünden dolayı horlanmadığı bir özgürlük atmosferini ülkemizde hakim kıldık." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Millet olarak yeni bir dönemin arefesinde bulunuyoruz; bu dönemin adı, yeniden diriliş, yeniden şahlanış dönemidir." ifadelerini kullandı.

"Bu dönem büyük Türkiye idealimizi pratiğe dökme dönemidir"
Erdoğan, "Bu dönem büyük Türkiye idealimizi pratiğe dökme dönemidir. Bunun bir yanı coğrafyamızla ilgilidir ama bu asla yayılmacı bir ideal değildir." dedi.

"Onlar kollarında teröristlerle beraber Ankara'dan İstanbul'a yürüyebilirler." diyen Erdoğan, "Biz ise rahmet erleriyle şefkat erleriyle yürürüz, yürümeye de devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

"Bize yapılanların hiçbirini biz başkalarına yapmadık"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çoğu zaman haksızca, insafsızca eleştirildiğimiz halde bize yapılanların hiçbirini biz başkalarına yapmadık." ifadelerini kullanarak, şöyle konuştu:

"Son 16 yılda hiç kimsenin, hiçbir vatandaşın, etnik veya dini grubun özgürlük alanı daralmamış ve hayatına müdahale edilmemiştir."

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Konya Haber kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
Konya'da Çanakkale yiğitleri dualarla anıldı