FATMA TORU'DAN ŞİKAYET VAR

Konya Haber 10/08/2017 - 10:35
 FATMA TORU'DAN ŞİKAYET VAR
-A +A

 Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’dan şikayetler var. Bugün bunu yazalım..

Şikayetler özellikle Meram yolundaki genel hizmet sektörü işletmecileri, yani kafeler, lokantalar, çorbacılar ve benzer işletmecilerden..


Örneğin saat 24.00’te bu işyerlerinin kapatılma şartı varmış. Ağaçlandırma, çeşitli bitkilerle süsleme, kütük vs. gibi dekorlar ile tenteler projede yoksa ve 24.00’te işyerini kapatmamışsan Meram Belediyesi’nin zabıta memurları ceza yazıyorlarmış..


Proje de varsa da zaten resmen parasını tahsil ediyorlarmış..
Anlatıldığında güldüğüm, çok ilginç olan neymiş biliyor musunuz?
Tenteler havada asılı duracakmış, böyle olmasını istiyormuş belediye. Yani tenteyi taşıyan ayakları olmayacakmış. Bir şekilde havada asılı duracakmış tenteler..
Böyle bir saçmalık olabilir mi?


Mesela o bölgede iki kafede bir yerlere tutturulmuş havada asılı bulunan tenteler ayakları olmadığı için insanların üzerine yıkılmış..
Bir ilginçlik daha; her gün ceza yiyen işletmeciler, belediyenin istediği şekilde olan projeyi almaya gittiklerinde ise bir ton zorluk çıkarıyor, ‘olmaz’ diyerek projeyi değiştirmiyorlarmış..
Buralarda durum buymuş..


Sayın Toru; kolaylaştıran Müslüman gibi, bahsettiğimiz bölgeleri bizzat dolaşsanız da, insanların sıkıntılarıyla birebir ilgilenseniz olmaz mı? Bakın elemanlarınız halledememisler. Büyükşehirlerdeki benzer mekanların bulunduğu cadde ve sokakları biraz gezin bakalım, işleyiş ve dizayn nasıl oluyormuş bir görün isterseniz..
Bence belediye başkanının görevi ilk önce sıkıntıyı yerinde tespit ettikten sonra ekibini yönlendirmektir. Eğer belediyecilik işinden anlamıyorsanız, bu işi yapmayacaksınız. Bu işleri anlayanlar yapacaklar. Siz hiç söylediğim bölgeleri dolaşıp sıkıntıları inceliyor musunuz?


Tentenin ayakları olmadığı, mekana uygun süslemeler yaptıkları ve 24.00’te işyerlerini kapatmadıkları için bu insanlara zulmediliyor, işyerlerini polis zoruyla kapattırıyorlarmış. Aksi halde adamlarınız işyerlerine ceza yazıyorlar ve kazançları ellerinden alınıyormuş bunlardan haberiniz var mı sizin?


Bir günde 4 kez ceza yiyen mekan varmış bu ne demek oluyor? Bu nasıl iştir Allah aşkına. Tente sağlam olsun insanlar zarar görmesin diye yaptırdıkları tentenin ayaklarını hangi gerekçeyle kabul etmiyorsunuz anlamıyorum. Havada asılı bulunduracak düzenekleri yoksa ne yapabilir bu millet..


Uygun çiçek ya da benzer süslemeler yapıyorlarmış bunun neresi kötü. Saat 24.00’te işyerlerinin kapatılması isteniyor. Neden? Karı kız oynatılan içkili pavyonların sabah saat 04.00’lere kadar açık bulundurulmasına izin veriliyor da, çay içilen mekanlar iş yapacakları saatlerde neden zorla kapattırılıyor?
Bu insanlar alın teriyle ekmeklerini kazanamayacaklar mı? Neden oynuyorsunuz bu milletle..


Bahsettiğimiz bölge yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettikleri, Meram yolu üzerinde bulunan kısım. Turist modern olduğu kadar salaş mekanlardan da hoşlanıyor neden sıkıyorsunuz işyerlerini?
Bimer’e şikayet ettikleri için daha da yüklenip ceza yazacak bahaneler buluyormuşsunuz bu yakışıyor mu sizlere?


Bütün işleri bitirdik garibanın tentesiyle ugraşmak mı kaldı şimdı..


Sayın Toru ve diğer ilgili yetkililere sesleniyor, bahsettiğimiz sıkıntıların çözümü için işyeri sahipleri adına rica ediyor ve helal ekmek kazanan insanların üzerine gitmek yerine, gayrimeşru iş yapanlarla daha çok ilgilenilmesi gerektiğini düşünüyorum..


KONYA'NIN NABZI 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
  • Adınız soyadınız

    11:35:31 2017-08-10

    Herşey 12 ile bitmiyor ülkede o kadar terorist varken o kadar hain varken anca kafe restaurantlarla uğrasıyolar secim zamanı gelcek o masada olamayacaksınız
  • Sait dinçer

    09:28:19 2017-08-10

    Kendim Konyalı yım Bursa'da oturuyorum. Yazıyı kaleme alan arkadaş elbette ki eleştiri hakkına sahip ama eleştirirken mantıklı eleştiri yapmasını beklerdim,arkadaş talimatnamede gece 12 de kapanacak diyor ise bu kanun ise sen buna uyacaksın müşteri var diye belediyeyi tenkit etmiyeceksiniz kanunlara uyan kimseyi devletin zabıtası da polisi de rahatsız etmez.
Konya Haber kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
"İsmi gibi, vatan konusunda Fırat nehri gibi coşardı"