Federasyon Mehmet Baykan ve FETÖ Yapılanması-1

Konya’da FETÖ davasının firari sanığı Memduh OĞUZ ile Mehmet BAYKAN’ ın ilişkileri gün yüzüne çıktı

Konya Haber 01/09/2017 - 07:00
 Federasyon Mehmet Baykan ve FETÖ Yapılanması-1
-A +A

Öncelikle Konya’da devam eden FETÖ davasının firari sanığı olan ve örgütün kirli hukuk işlerini yürüten Avukat Memduh OĞUZ ile Mehmet BAYKAN’ ın ilişkisine değineceğiz.

Mehmet BAYKAN 47 yaşında hukuk fakültesini bitirmiş ve kendisinin ifadesi ile “ortaokul, lise arkadaşım, nikah şahidim Memduh Oğuz’un yanında stajımı yaptım.”  Demek sureti ile tanışıklığının çok öncelere dayandığını belirtmiştir. Ayrıca bürosuna yapılan Emniyet baskınında Konya’da himmet veren işadamlarının listesi çıkan Memduh OĞUZ, örgütün Konya kasası olarak nitelendirilmiştir. Mehmet BAYKAN’ın adliye stajını tamamladıktan sonra, avukat yanında tamamlayacağı stajı hangi tarihler arasında yaptığı araştırılmalıdır. Bir avukatın staj döneminde memuriyete devam etmesi yasak iken, muhtemelen Spor Genel Müdürlüğü’ne vekaleten atandığı dönemde staj yapmıştır.


Avukatlık cübbesini Memduh OĞUZ’ un elinden giyen BAYKAN’ın ilişkilerinin arkadaşlık ve meslektaşlık boyutunu aştığına gelirsek. Futbolun F’sinden bile anlamayan Memduh OĞUZ zaman içinde önce Konya ASKF disiplin kurulunda başlayan spor macerası Türkiye Futbol Federasyonu PFDK üyesi olarak Metris Cezaevinde Aziz YILDIRIM’ ın ifadesini almaya kadar ilerlemiştir.


Her safhada Memduh OĞUZ’ un hamisi Mehmet BAYKAN’ dır. Spor camiasında BİR HİÇ olan Memduh OĞUZ, diğer avaneleri gibi Mehmet BAYKAN’ ın talimatları ile iş yapmıştır.


2009 yılı sonunda Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başkanı olan Mehmet BAYKAN’ ın listesinde elbet Memduh OĞUZ da vardı. Ayrıca bu listeye giren Mithat Giyim’in sahibi Ali DÜŞMEZ de bir tercihtir. BAYKAN’ ın halefi olan DÜŞMEZ, BAYKAN sonrası TASKF başkanlığına gelmiştir. Aynı zamanda Türkiye Futbol Federasyonu İcra Kurulu üyeliği devam eden Ali DÜŞMEZ ile Memduh OĞUZ arasındaki ilişki de OĞUZ’ un İstanbul’daki bürosunda DÜŞMEZ’in müvekkil olarak yer alması şeklindedir. Avukat İrfan COŞKUN adına kayıtlı bulunan ve Memduh OĞUZ’un gayri resmi ortaklığı bulunan bu avukatlık bürosunun en önemli müvekkili DİGİTURK ve ardından TURKCELL olup tüm bu paha biçilemez vekaletlerin alınmasını sağlayan da yine Mehmet BAYKAN’ dır. BAYKAN Konya’dan sonra İstanbul’da da yine akçeli işlerin peşindedir. Spordaki makamlar, ticari kâra dönüşmüştür.

BAYKAN, bir dönem Genel Bakanlığını yaptığı ASKF de paralel yapılanma üzerinden üstünlük sağlayarak bu kurumu avucunda tutuyor.

* ASKF yönetimine işlevsiz kurullar oluşturup bu kurullarda bulunanları usulsüz olarak federasyon seçimlerinde oy kullandırmaktadır.( Voleybol federasyonu seçimlerinde Mehmet Akif ÜSTÜNDAĞ ı TASKF ( TÜRKİYE AMATÖR  SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU)  yönetiminde olmamasına rağmen onur kurulu üyesi yapıp voleybol federasyonu seçimlerinde oy kullandırmıştır.)


* Trabzon ASKF il temsilcisi Cahit erdem TFF de yüksek maaşla işe alan Mehmet Baykan


* Abdullah Malkoçoğlu: ASKF sekreteri Abdullah Malkoçoğlu’ nu  MEB bu kişinin FETÖ bağlantısı ve Haziran 2014te  (75 puan alamayarak bulundukları okullarda görev süreleri uzatılmayan; Abdullah Malkoçoğlu (Feride-Ahmet Şener Ortaokulu Müdürü) görevden aldı ancak BAYKAN  Trabzon/ Tonya Spor İlçe Müdürü olarak atadı.


* Ahmet Tarakçı : Mersin Gençlik Hizmetler ve Spor  İl Müdürü Ahmet Tarakçı tüm camia rahatsız ama Akdeniz Oyunlarından kalan tesislerin yapım ve devir işlerindeki usulsüzlükler, akçeli işler ve görevlendirmeler sıkıntılar yüzünden orda tutuluyor.


* Doç. Dr. Süleyman ŞAHİN :Bursa Gençlik Hizmetler ve Spor  İl Müdürü eşi ve kendisi baş paralel Bülent Arınç referanslı ama hala Baykan tarafından korunuyor


* İbrahim İlhami KOÇ :İstanbul Gençlik Hizmetler ve Spor  İl Müdürü, Suat Kılıç’ın prensiydi. Suat Kılıç’ın Özel Kalem Müdürü Fatih Gültekin’in kayınbiraderidir. İstanbul da tüm tesisler hala paralel yapının emrinde.


* Serhat OCAK :Edirne Gençlik Hizmetler ve Spor  İl Müdürü Serhat OCAK, hala Baykan tarafından kollanıyor


* Ahmet SANCAR : Burdur il müdürü tüm şikâyetlere rağmen Baykan tarafından kollandı ama emniyet operasyon yaptı ve TUTUKLANDI

* Mehmet BAYKAN’ın  kirli  işlerini usulsüz yatırım ihalelerini yaptırdığı maşası  Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer ERSÖZ


*Ömer ESÖZ : Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü  FETÖ yapının desteklediği  FETÖ yapısı ile ticari menfaat ilişkileri bulunan Karaman eski  Milletvekili  Mevlüt AKGÜN tarafından yakın arkadaşı Suat KILIÇ a tavsiye ile önce Karamana Spor İl  Müdürü oluyor , Ömer ERSÖZ  yakın arkadaşları Lütfi SÖNMEZ ( Memuriyetten atıldı)  Karaman  Emniyet Müdürü ve  Ali AYDOĞMUŞ ( Memuriyetten atıldı) 

 Bir bakan ‘ın  danışmanı nın devreye girmesi ile İl Müdürü olarak atandı ve sonra Mevlüt AKGÜN ‘ün aracılığı ile Konya İl Müdürü yapıldı , Spor  İl Müdürü paralel yapının bağlantılı olduğu şirketlere  ihale verilmesini sağlıyor  bu konuda itiraz edenlere de  Mehmet BAYKAN  böyle istedi diyor ,  Genelde  FETÖ  ye karşıymış gibi davranışlar yapar, sahte antrenör alımında Remzi AY la birlikte belge hazırlayan kişi ve  şu anda Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğün de bilinen FETÖ ‘cü leri  yetkili makamlara bildirmiyor ve ‘’ kurumumda bu FETÖ yapıda çalışan yok’’ diye personel  toplantısı yapmış ve valiliğe rapor vermiş.


İl Müdürlüğü ASKF başkanı Remzi AY tarafından yönetilmekte,İhalelerden yönetime kadar o belirliyor ve işçi alımında bile rol alıp akraba taallukat ve menfaat ilişkilerini ön planda tutarak işlem yapıyorlar. Sürekli beraber birlikte iş yaptığı kişiler TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Üyesi Av. Memduh Oğuz, , Konya ASKF Başkanı Remzi Ay ve Konya'da bis spor yazarı


Fatoş ALTAŞ ÖZÇELİK: Sahte millilik antrenör görevlendirme evrakları ile Mehmet BAYKAN ,Remzi AY,Ömer ERSÖZ tarafından spor il müdürlüğüne kadro alması sağlanmıştır. Bu konuda geçirmiş olduğu soruşturma Mehmet BAYKAN talimatı ile kapatılmıştır. Aynı yöntemle birçok antrenör alımı yapılmıştır bunlardan biride Konya da  Yasemin KAHYAOĞLU dur.


‘’Fatoş ALTAŞ ÖZÇELİK ciddi bir şekilde  ifadesi alınabilirse bu yapıyı anlatacak zayıf halkadır’’  
İhsan ÖNAL : Antrenör  Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü  (Mevlana Üniversitesi basketbol antrenörü kulüp yöneticisi ) Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü  tarafından korunmaktadır.

Davut    TUZLACIK   : (Memuriyetten atıldı)  FETÖ cü biri üstelikte fanatik FETÖ savunucusu  ve onların aktif sen üyesi idi bunu bildiği halde raporda bildirmemiş.gelen giden evrakları inceleme görevi vermiştir.
Konya İdman Yurdu Spor Kulübü: FETÖ den aranan Mehmet YAMAN’ın kardeşi Abdullah YAMAN başkanlığını yapar ve FETÖ probagandası yapan antrenörü ile birlikte sosyal paylaşımda bulunmuş biridir. yüksek miktarda spor genel müdürlüğünden yardımı almıştır.


Konya Alaeddin Keykubat G ve S Kulübü:  Halterde faaliyet Gösteren bir kulüpmüş gibi gösterilerek Halter Federasyonu Eski Başkanı Hasan AKKUŞ (FETÖ den açığa alındı) yüklü yardım alması sağlandı.

Devam Edecek

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
  • Ali Yavuz

    12:27:02 2017-09-03

    Remzi Ay aynı zamanda spor genel müdürlüğünde aynı zamanda Konyaspor yönetiminde aynı zamanda konya askda başkanı....Oğullarının biri Konyaspor alt yapı menajeri ve sorumlusu. Diğer oğlu Anadolu Selçuklu sporda yönetiminde bunlar isterse çocuk diyorum çocuğu rezilde ederler vezirde...Bunların gönlü olmadan Konya'dan futbolcu çıkmaz...Bunları hep konuştum...Konyaspor'da çok ciddi bir yapılaşma var olduğuna inanıyorum...Konya'da futboldan anlayan bir sürü insan varken böylesi ne bilgisiz bir insana bu kadar görevin verilmesi bence herşeyin sebebidir...Alt yapıda insanlar nasıl haksızlığa uğradığını 05056694063 arayın anlatayım.. yazı yazmakta zorlanıyorum
Konya Haber kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
Konya’da Trafik polisi kazada yaralandı, kardeşi öldü