SON DAKİKA

FETÖ Sanığı Harun Aydın'ı Kimler meşrulaştırmaya çalışıyor?

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a İhanet ediliyor. Harun Aydın FETÖ sanığı olduğu halde meşrulaştırılmaya çalışılıyor.

Konya Haber 09/04/2018 - 15:39
 FETÖ Sanığı Harun Aydın'ı Kimler meşrulaştırmaya çalışıyor?
-A +A

Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 2015/312 sayılı dosya sanıklarından biri Harun Aydın. Harun Aydın Konya’da işadamlarına yapılan ilk operasyonda gözaltına alındı.  Bir müddet tutuklu kaldı, halen tutuksuz yargılanıyor. Şirketi AYD Aydınlar Yedek Parça’da ortağı olan kardeşi Halil İbrahim Aydın da uzun süre yurtdışında firari olarak yaşadı. Haziran 2017’de yurda dönen Halil İbrahim Aydın kısa bir süre tutuklu kaldıktan sonra “Etkin pişmanlık hükümleri”nden faydalandı, o da tutuksuz yargılanıyor.

Harun ve Halil İbrahim kardeşlerin diğer bir kardeşi olan Muhsin Aydın AK Parti İl Başkanlığı’nda görev almıştı. Diğer kardeş Mevlüt Aydın da Selçuklu Belediye Meclisi üyesi.

14 Aralık 2017 tarihinde “İstihdam Şurası” yapılıyor, Millî İstihdam Seferberliği Ödül Töreni Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşiyor. Tören salonundaki davetlilerden biri de FETÖ sanığı HARUN AYDIN.

Tören, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile TOBB tarafından düzenlenen bir tören.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ sanığı Harun Aydın’ın salondakilerden biri olduğunu biliyor muydu?

Bilseydi buna müsaade eder miydi?

Daha önce Sayın Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Edoğan’a  İhanet ediliyor  diye defalarca yazdık. Özellikle Konya’da yaşanan FETÖ olaylarındaki sıkıntıları Ne Ak Parti Teşkilatı nede diğer merciler dikkate almadılar. Sayın Cumhurbaşkanımız a Konya’da yaşanan FETÖ olayları  ile ilgili yanlış bilgiler veriliyor. Bunun sorumluları da Sayın Cumhurbaşkanımızın Konya'da güvendiği itimat ettiği insanlardır.

Harun Aydın “Beni Cumhurbaşkanı ağırlıyor, ağır cezada yargılansam ne yazar” diyecektir ve Bu fotoğrafları mahkemeye de sunacaktır, kendini temize çıkarmanın referansı olarak da kullanacaktır.

Harun Aydın’la Halil İbrahim Aydın’ın FETÖ sanığı oldukları halde kendini ve firmasını şehrin önde gelen sanayicisi olarak meşrulaştırma çabaları bundan ibaret değil.

 AK Partili Vekillerin AYD Ziyareti Tepkilere Yol Açtı

Referandum sürecinde AYD firmasının bahçesinde, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer ile Konya milletvekilleri Muhammet Uğur Kaleli ve Halil Etyemez çalışanlara hitap ediyorlar. Ziyarette Harun Aydın Mevlüt Aydın ve Muhsin Aydın da hazır bulunuyor.  Geçtiğimiz günlerde Muhsin Aydın’ın FETÖ olaylarından rahatsız olduğu  ve 140 Milyon TL para alarak AYD firması ve kardeşlerinden bağlarını kestiği iddia ediliyor.

selcuklu-ilce.jpg

Bu ziyaretin yapıldığı dönemde şirket ortaklarından FETÖ sanığı Halil İbrahim Aydın firari durumda. Bir kardeş örgüt üyeliğinden yargılanıyor, diğeri firari ve Konya Milletvekilleri Muhammet Uğur Kaleli, Halil Etyemez ile Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer adamların firmasında!

26 Mart 2018 tarihinde Konya Ekonomi Ödülleri Töreni'nde Konya protokolü FETÖ sanığı Harun Aydın'ı kutluyor! Ayrıca AYD Aydınlar firmasına 2017 yılında da Ödül verildi.

 

odul-toreni.jpg

 

 

kso-odul-001.jpg

 

AYD firmasının internet sitesinde aşağıdaki görsel ile metin kısmında “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde yerli otomobili üretecek firmaların belirlendiği Türkiye’nin Otomobili Projesi Ortak Girişim Grubu İşbirliği Protokolü İmza Töreni’ne Konya’dan davet edilen tek firma Aydınlar Yedek Parça A.Ş. oldu. Tarihi ve stratejik toplantıya Aydınlar Yedek Parça A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Harun Aydın katıldı.” yazıyor.   Bu zemini Harun Aydın’a kim ve kimler hazırladı.

resim.png

 Konya’da aynı iş alanında başka firma yokmuydu?

Örnek olarak aynı sektörde faaliyet gösteren Meydan Grup ismini verebiliriz. Otomobil sektöründe Türkiye ve Dünya geneline üretim yapan Meydan Grup neden çağrılmadı.

AYD Aydınlar firmasının Bazı Medya kuruluşlarına çok yüksek miktarda para akışı sağladığına yönelik iddialar var… AYD Aydınlar firmasının Yerel basında halen boy boy reklamları yayınlanmaya devam ediyor!

AYDINLAR MEVLANA ÜNİVERSİTESİ İLE ÇOK YAKIN İLİŞKİLER İÇİNDEYDİ

17 aralık sonrasında Aydınlar yedek parça daha önce ilişki içinde olduğu Fetö kurumlarıyla daha sık daha yakın ilişkiler içine girdi. Aydınlar Yedek Parça firmasının sahipleri Mevlana Üniversitesiyle ilgili çok yakın ilişkiler içine girdiler.

Mevlana Üniversitesi  sürekli Aydınlar yedek parçaya geziler düzenledi.

 Ve bu anları sürekli sosyal medyada yayınlıyorlardı. Bu sosyal medya hesabını kullanan teröristler tutuklandı çünkü 15 temmuzdan sonra hatırlayacaksınız 14 ağustosta öcümüzü alacağız gibi yazılar paylaşmışlardı.

 

AYDINLAR YEDEK PARÇA FİRMASINI  TUTUKLANAN ALİ EGEMEN’İN ORTAK OLDUĞU FETÖ'CÜ ŞİRKET REFERANS DENETLEMİŞ

Asıl merkezi Ankarada olan ve en büyük gücü konyada bulunan Referans yeminli mali müşavirlik şirketi bunların denetçisiydi. Yani Aydınlar yedek parça firması fetöcü denetleyici firmada fetöcü  Düşünebiliyor musunuz. Fetöcü şirketini Fetöcü Denetçi denetlemiş.  Bu olay Hala aydınlar yedek parça firmasının internet sitesinde böyle görülüyor. 

23-01- 2014 Tarihinde Kemal Kılıçtaroğlu Konya’ya gelmişti. O dönemde Fethullah Gülen’e yakın olan CHP milletcekili Faik Tünay Konya’da Aydınlar Yedek Parça Fabrikasından randevu alarak işçilere yemek vermişti.

 Konya'da Deşifre Olmamış Haşhaşiler Haberlerinde Karar

 WEB SİTELERİNDE KINAMA YAYINLLADILAR DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ DİYEMEDİLER... 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Konya Haber kategorisine ait diğer haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Konya'da yer altı tankı üretilen fabrikada yangın çıktı