SON DAKİKA

Konya'da bu soygunlara kim dur diyecek

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin iki kuruluşu olan Konbeltaş ve KOSKİ'ye vatandaşın tepkileri giderek artıyor. Vatandaşlar "bu kuruluşlar adeta soygun mekanizması" diyor..

Konya Haber 14/12/2017 - 10:00
 Konya'da bu soygunlara kim dur diyecek
-A +A

Türkiye’nin bir zamanlar suyu, ekmeği, ulaşımı ve otoparkı en ucuz şehirlerinden birisi Konya’ydı. Bu zamanın Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa tarafından da tüm belediye otobüslerinde de slogan olarak yer almaktaydı.
Ancak bugün ise ulaşımda, suda, ekmekte ve otopark ta adeta Konyalılar soyuluyor.  Türkiye’nin hubunat ambarı Konya ekmeği en pahalı yiyen şehirlerinin başında geliyor. Ulaşım ise bundan kalır yanı yok. 
Otopark konusu ise adeta bu şehrin yüzkarası durumuna geldi.  Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait Kombeltaş şirketi, adeta gasp ettiği tüm yol kenarlarını, özel mülke ait arsa ve otoparkları otopark haline getirerek, uyguladığı astronomik oto park ücret tarifesi ile Konyalıları adeta soyuyor.

Ayrıca Koski'nin suya yaptığı %11.1'lik zam da gündemin ayrı bir konusu oldu. KOSKİ'nin sayaç bile okumadan vatandaşlara çıkarttığı astronomik faturalardan dolayı zor duruma düştü belirtilirken, bir çok vatandaşın bunu yargıya taşıyacağı ileri sürülüyor.
Aldıkları ilan desteğine karşılık belediye hakkında hiç bir olumsuz haber yapamayan bazı yerel basın bile bu uygulamaya büyük tepki gösteriyor.          

KONYAOLAY Gazetesi

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Konya Haber kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
İşyurtları Kurumu’nun ürün ve el sanatları fuarı Konya’da açıldı