SON DAKİKA

Konya'da yeniden yapılandırma semineri

Konya SMMM Odası ve Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Sosyal Güvenlik Kurumu, Konya Çalışma ve İş Kurumu işbirliği ile “SGK Alacaklarının 7143 Sayılı Kanun Uyarınca Yapılandırılması” ve “İşkur Teşvikleri ve İşbaşı Eğitim Programı” konulu seminer düzenlendi.

Konya Haber 18/07/2018 - 13:18
 Konya'da yeniden yapılandırma semineri
-A +A

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Yardımcısı Orhan Coşkun ve Konya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Emrah Keleş'in katılımlarıyla düzenlenen seminer Konya Ticaret Odası Seminer Salonunda gerçekleşti.

Selçuklu Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Sami Öner ve Meram Sosyal Güvenlik Merkezi Müdür Yardımcısı Fatih Morbel “SGK Alacaklarının 7143 Sayılı Kanun Uyarınca Yapılandırılması” konusunda sunum yaptı.

İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Ahmet Garip ve Belma Çeşnial de “İşkur Teşvikleri ve İşbaşı Eğitim Programı” konusundaki sunumlarıyla katılımcıları bilgilendirdi.

Seminer başlangıcında konuşma yapan Konya SMMM Odası Başkanı Seyit Faruk Özselek katılımcılara teşekkür etti.

Özselek, "İş arayan ve işverenler arasında köprü olan İŞKUR’un teşvikleri ve iş başı eğitimi de bizler için önem arz etmektedir. Bu konularda da meslek danışmanlarımız bizleri bilgilendireceklerdir.” diyerek düzenlenen seminerin önemine dikkat çekti.

Başkan Özselek’in ardından konuşma için kürsüye çıkan Konya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Emrah Keleş ise Milli İstihdam Seferberliğinin ikinci fazı kapsamında uygulanacak olan artı iki ve Bir Senden Bir Benden teşviklerine dikkat çekti.

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Yardımcısı Orhan Coşkun ve İŞKUR İl Müdürü Emrah Keleş'e plaket verildi.

Yaklaşık 3 saat süren seminerde sunumlarının tamamlanmasının ardından Selçuklu Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Sami Öner’e, Meram Sosyal Güvenlik Merkezi Müdür Yardımcısı Fatih Morbel'e, İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Ahmet Garip ve Belma Çeşnial’e de plaket verildi.

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Konya Haber kategorisine ait diğer haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Konya'da yer altı tankı üretilen fabrikada yangın çıktı