Konya Vergi Dairesi Başkanı Ünver'den 27 Ağustos uyarısı

Vergi borçlarının yapılandırılabilmesi için takvim işliyor… Kanunundan yararlanmak isteyenler için başvurular 27 Ağustos'a kadar uzatılmıştı. Kurban bayramı tatilinde internet üzerinden başvurular devam edecek.

Konya Haber 15/08/2018 - 13:23
 Konya Vergi Dairesi Başkanı Ünver'den 27 Ağustos uyarısı
-A +A

Konya Vergi Dairesi Başkanı Musa Kazım Ünver, Anadolu Medya Grup KONTV Hizmet Binasını ziyaret etti. Ünver’i ANMEG Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer ağırladı.

Musa Kazım Ünver, 18 Mayıs'ta Resmi Gazete'de yayımlanan Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin kanundan yararlanmak isteyenler için başvuruların 27 Ağustos tarihine kadar uzatıldığını hatırlattı. 

Musa Kazım Ünver, "Kurban Bayramı sonunda, 27 Ağustos Pazartesi günü son başvuru tarihi... Bizim vatandaşlardan ricamız 27 Ağustos'u beklemeksizin biran önce başvuru da bulunmalarıdır. Kurban Bayramı sürecinde vergi daireleri kapalı olacağından internet vergi dairesi üzerinden müracaatlar yapılabilir" dedi.

Ödeme noktalarında peşin ve taksitli seçeneklerin bulunduğunu dile getiren Ünver, vatandaşlara bir de tavsiyede bulunarak, "Vatandaşlarımız peşin yada taksitli ödeme seçeneklerini seçebilirler. Benim önerim peşin ödemeyi seçmeleridir. Peşin ödemede yurt içi üretici fiyat endeksinin yüzde 90'ı aşan kısmı silinmektedir." dedi.

Ünver, tüm vatandaşların da borç sorgulaması yapması gerektiğini belirtti.

Konya Vergi Dairesi Başkanı Musa Kazım Ünver, "Vergi mükellefiyeti olsun yada olmasın herkesin borç sorgulaması yapması gerek. Borç sorgulamasında kanun kapsamına giren bir borcun tespiti halinde biran önce müracaatta bulunulmalıdır" dedi.

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Konya Haber kategorisine ait diğer haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Konya'da uyuşturucu operasyonu: 2 tutuklama