SON DAKİKA

Mehmet Baykan eleştirilerine savcılıktan takipsizlik

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan hakkında eleştirilerde bulunan Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Hüseyin Arslan’a Savcılık takipsizlik, Selçuk Üniversiteside disiplin cezası vermişti

Konya Haber 15/10/2017 - 10:37
 Mehmet Baykan eleştirilerine savcılıktan takipsizlik
-A +A

Dr. Hüseyin Arslan facebook hesabından yaptığı açıklamada, yaşanan süreci anlattı.

Selçuk Üniversitesi Mehmet Baykan’ı eleştirdiğim için eza vermişti

Spor Genel Müdürü Mehmet BAYKAN ile ilgili aşağıda tekrar vereceğim yazılarımdan dolayı çalıştığım Üniversitem (Selçuk Üniversitesi) tarafından soruşturma açılmış, “Soruşturmacı” olarak FETÖ terör örgütü elamanı olarak belirlenip ve hapis yatan Selçuk Üniversitesi’nin de eski rektörü olan Hakkı GÖKBEL döneminde yönetici olan Prof. Dr. Hasan Hüseyin DÖNMEZ atanmıştır. Üniversitemle ve çalıştığım kurumla hiç ilgisi olmadığı halde tarafıma disiplin cezası verdi

Verilen Disiplin Cezası Selçuk Üniversitesi Tarfından Kaldırıldı 

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet BAYKAN’ın Talebi üzerine Selçuk Üniversitesi tarafından soruşturma açılmış ve soruşturmacı olarak atanan Prof. Dr. Hasan Hüseyin DÖNMEZ, tarafından verilen disiplin cezası Selçuk Üniversitesi Yönetim Kurulu tarafından geri döndürülerek ceza kaldırmıştır.

İtibarımı zedeleyen bu cezanın kaldırılmasında önemli rol oynayarak adaleti tecelli ettiren Başta Sayın Rektörüm Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN hocam olmak üzere tüm Selçuk Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyelerine ayrı ayrı Teşekkür ederim.


Bu yanlış ve kasıtlı cezayı veren Prof. Dr. Hasan Hüseyin DÖNMEZ ilgili her türlü yasal ve tazminat haklarımı aramak üzere ilgili mahkemelere baş vuracağımı kamu oyunun bilgisine sunarım.

Savcılık kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi

Aynı yazılarımdan dolayı Spor Genel Müdürü Mehmet BAYKAN mahkemeye vermiş ve mahkeme 03.02.2017 tarih 2017/4080 kararındaki “Avrupa insan Hakları Mahkemesi’ne göre; siyasetçilere ve üst düzey kamu görevlilerine yönelik eleştirilerinin sınırlarının özel kişilere nazaran daha geniş olduğu, bu bağlamda siyaset ve üst düzey kamu görevinde bulunan kişilerin kendilerine yönelik sert, ağır ve hatta incitici eleştirilere de katlanması gerekeceği, çünkü üst düzey kamu görevlilerinin kamuoyunun gözü önünde olmaları nedeniyle eylem ve davranışlarının gazetecilerin ve vatandaşların dikkatli bir kontrolüne açık olduğu, bu kişilerin kendilerine yönelik sert, ağır, hata incitici eleştirilere dahi katlanma ve hoşgörü gösterme yükümlülüklerinin bulunduğu, şüphelinin paylaşımları bir bütün olarak değerlendirildiğinde; müştekiye yönelik sözlerin, müştekinin onur, şeref ve saygınlığını rencide edici boyutta olmayıp, ağır eleştiri niteliğinde olduğu değerlendirildiğinde olduğu değerlendirildiğinden hakaret ve iftira suçlarının unsurlarının oluşmadığı, bu itibarla; şüpheli hakkında kamu adına KOVUŞTURMA YAPILMASINA YER OLMADIGINA karar verilmiştir.”  denilmektedir.


GEÇMİŞTE MAHKEMEYE VE SORUŞTURMAYA KONU OLAN YAZILARIM

5 Ekim 2016

Gençlik Spor İl Müdürü Ömer ERSÖZ ve Spor Genel Müdür Mehmet BAYKAN’dan 4 sorunun cevabını kamuoyu bekliyor.


1. Fetullahçı Terör Örgütü’nün üniversitelerinden olan Mevlana Üniversitesi’nin Spor Kulübüne 17-25 aralık operasyonundan sonra kulübü desteklemek için para verildi mi? Verildi ise kaç para veridi?


2. Konya Spor İl Müdürlüğüne Atletizm de Milli olan antrenör alındı mı? Bu alınan antrenörün millilik belgesi var mı? Atletizmci olarak alınıp voleybol antrenörlüğü yaptırıldığı doğru mu?


3. Saracoğlu tesislerinde Spor İl Müdürlüğüne ait arazi var mı? Var ise geliri Spor İl Müdürlüğüne mi yoksa şahıslara mı verilmektedir? 


4. Tenis kort tesisleri 30 Eylül 2016 tarih itibariyle sözleşmesi bitmiş olması gerekiyor. boşaltılması ile ilgili bir işlem yapıldı mı?21 Ağustos 2016 • 


Bir Olimpiyatları Daha Noktaladık.
Çekirdekçinin Sporu yönettiği yerde olimpiyatlarda daha iyisi beklenemezdi. Biz konuştuğumuz zaman Hüseyin hoca sporu ne bilir nağraları atanlar, mangalda kül bırakmayan genel müdür yağcılarına sormak gerekmez mi şimdi ne oldu diye? Tabii ki onlar şimdi genel müdür kalıp kalmayacağının hesabını yapmaya başladılar. Ona göre pozisyon belirliyorlar. Eğer genel müdür kalırsa yağ yakmaya devam. Ya kalmazsa o zaman seyredin Genel Müdür hakkında kopardıkları nağraları. 


Eee Sayın Genel Müdür biraz senden konuşmanın zamanı geldi. Siyaseti iyi öğrenmişin. Olimpiyatları Rabia ile tanıştırdın. İyi bir Ak partili profili çizdin. Sporda neymiş kardeşim ben ideallerimi dünyaya tanıttım deme hakkın elbette var. Hatta sayın Cumhurbaşkanımıza bak ben olimpiyatlarda neler yapıyorum diye mesajda gönderdin. Helal olsun sana.


Tabiiki olimpiyatlar bir iki konuşulur unutulur diye düşünüyor olabilirsin ama işte bu ama önemli 
2016 Rio olimpiyatlarında Türkiye yi 41 yaparak tarihe altın harflerle yazdırdın helal olsun sana.
Olimpik merkezler kurdurarak sporu geliştireceğini iddia ettin olimpiyatlarda bir tane TOM sporcusu yarıştıramayarak projelerinde hiçbir işe yaramadığını ispatladın helal olsun sana
Yoldan geçenlere lisans çıkartarak Avrupa da en fazla lisanslı sporcum var diye hava bastın aktif olan sporcun bile yokken bunları kamuoyuna yutturdun helal olsun sana


Sayın Cumhurbaşkanımız Ekonomide, Sanayide, Eğitimde, Savunma sanayinde, Hastanelerde, çığır aşarken dünyanın en uzun ve geniş boğaz köprüleri yaparak üçüncü havaalanını nerdeyse bitirme aşamasına getirerek Türkiye yi Dünyanın süper gücü yaparken sen Türkiye yi sporda yerin dibine soktun helal olsun sana.


Bu Millet Darbeye kalkışan FETÖ terör örgütünün tankına, topuna, uçağına karşı korken, Rabia işaretini hak ederek yapmış ve bedeller ödeyerek bu ülkenin bağımsızlığını kazanmışlardır. Sayın Baykan sen rabia işareti yapmayı hak ettin de mi yaptın. Yoksa yağcılık olsun Genel müdürlüğümü koruyayım diye mi yaptın?
Bu millet olimpiyatlardaki başarıyı hak etmemiştir. Ekonomik sıkıntılarla boğuşan komşumuz Yunanistan 24. Sırada, dibimizde İran 23. sırada, Konya nın nüfusu kadar nüfusu olmayan Hollanda 11. Sırada sayın Baykan bu millet bu başarısızlığı hak etmedi.
Sayın Baykan yetim ve tüyü bitmemiş kişilerin bu Türk ekonomisinde hakkı vardır. Devletin paralarını boşa harcama.
Başarısızlığı kabul etmekte bir onurdur gereğini yapmanı şahsen bekliyorum.

 

 Metin Şahin'in Açtığı Davadan da Beraat Etti

Sosyal Medyada paylaştığı haberler sonrasında Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Hüseyin Arslan’a Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Metin Şahin tarafından da dava açıldı.

Konya 5. Asliye Ceza Mahkemesi Hüseyin Arslan'ın sosyal medya üzerinden yayınladığı paylaşımlarda hakaret etmediğini sabit görerek berabatine karar verdi

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Konya Haber kategorisine ait diğer haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Mevlana vefatının 745. yılında törenlerle anılıyor