Mehmet Özhaseki, Konya'da Konuştu: "Cezalarını en ağır şekilde çekecekler"

Konya'nın merkez Meram İlçe Belediyesi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkı ve destekleriyle Meram Belediyesinin kentsel dönüşüm projesi kapsamında düzenlenen, geçmişi yeniden canlandırma geleceği inşa adlı kentsel dönüşüm çalışmalarını anlatan"Miras" adlı görsel şölen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin katılımıyla yapıldı.

Konya Haber 11/09/2017 - 07:46
 Mehmet Özhaseki, Konya'da Konuştu:
-A +A

"Cezalarını en ağır şekilde çekecekler"

FETÖ'nün yaptığı rezilliklerin şimdi teker teker ortaya çıktığını ifade eden Bakan Özhaseki, "Vicdanın asla kabul etmeyeceği fetvalarla neler yapmışlar. Yükselebilecek insanlara namaz kılmayın, içki içebilirsiniz demişler. Hacca gitmeyeceksiniz, dilinizden şehadet kelimesi çıkmasın demişler. Eşleriniz denize bikiniyle gitsin demişler. Sorular çalarak, insanlara kumpaslar kurarak kendilerini devletin merkezine yerleştirmeye gayret etmişler.  Amerika'daki şizofren yapının bir emriyle insanları öldürmeye kalktılar. Masum insanlara kurşun sıktılar. 250 kardeşimiz şehit oldu, 2 bin 200 kişi gazi oldu. Allah, Cumhurbaşkanımızdan, Başbakanımızdan, sizlerden razı olsun ki herkes gövdesini siper etti bu belayı atlattık. Şimdi mahkemeleri izliyorsunuz. Sanki silahları bunlar sıkmamış, uçakları bunlar kaldırmamışlar, o gün biz de hayal alemindeymişiz, rüya görmüşüz, hiçbir şey olmamış sanki. Yine yalan, yine ikiyüzlülük. Tabii bunca yıl ikiyüzlülükle buralara gelen insanlardan yiğitlik bekleyip de, 'evet biz yaptık' demesi beklenemez ama yargılananlar cezalarını en ağır şekilde çekecekler" dedi.

Terör örgütü DEAŞ ile ilgili de konuşan Bakan Özhaseki, "Arka plana baktığımızda şu çıktı: Emperyal devletler DEAŞ'ı ürettiler. Maaş verdikleri adamları bir araya getirdiler sonra da bulundukları yerdeki ordular geriye çekildi. Geniş bir alan açıldı bunlara, bunlar da vahşet işlemeye başladılar. Şimdi de tüm dünya toplanıp onların elinden kurtarmaya çalışıyorlar. Sanki  Suriye'ye gelmek için bir bahane arıyorlardı ve o bahaneyi ürettiler, şimdi de orada toplanıyorlar. Gözümüzün içine baka baka çok pişkin bir vaziyette sanki biz bunları görmüyor gibi davranıyorlar. Biz onlara karşı da mücadele veriyoruz. Biz ne kimseden emir alırız ne de kimseden izin alırız. Bizim için önemli olan bu milletin geleceğidir" diye konuştu.

Düzenlenen programa, Çevre ve Şehircilik Bakanı  Mehmet Özhaseki,  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı  Ahmet Sorgun,  Konya Valisi Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı  Tahir Akyürek,  Meram Belediye Başkanı  Fatma Toru,  AK Parti  Konya Milletvekilleri, protokol mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Konya Haber kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
Beyşehir İlçe Jandarma Komutanı serbest bırakıldı