SON DAKİKA

Selçuk Üniversitesi Taciz Skandalını Yalanladı, Danıştay 'Tacize' Yargılama Kararı Verdi

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü İşlem Yapmadı, Konya Valiliği Soruşturma İzni Vermedi, Danıştay Yargılanmasına Karar Verdi.

Konya Haber 13/05/2018 - 08:15
 Selçuk Üniversitesi Taciz Skandalını Yalanladı, Danıştay 'Tacize' Yargılama Kararı Verdi
-A +A
Daha Önce Konya'nın Nabzı Gazetesinin gündeme getirdiği haberler ulusal medyada yankı bulmuştu. Konya'nın Nabzı Gazetesinde yayınlanan haberlere erişim kararı getirilmişti.

Yaşanan Taciz Skandalına Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü İşlem Yapmadı, Konya Valiliği de Soruşturma İzni Vermedi, Danıştay Yargılanmasına Karar Verdi. Selçuk Üniversitesi'ndeki Taciz Skandalına Danıştay Karar Verdi.
 
Daha önce rektörlük tarafından yapılan ve üniversite televizyonunda da yayınlanan açıklamada, Konya'nın Nabzı Gazetesinde çıkan haberlerin çarpıtma ve  gerçek dışı olduğu ifade edilmiş, haberlerin ardında FETÖ olduğu iddia edilmişti. Ancak Danıştay gerçeği ortaya koydu.
 
 
Selçuk üniversitesi Sağlık Spor Kültür Daire başkanlığına vekaleten bakan H. H. S. görevi sırasında dairede görevli bayanları taciz ettiği gerekçesi ile mağdurların Savcılığa suç duyurusunda karar verildi.
 
Savcılık cinsel tacize uğradığını iddia eden bayan için İlgili kurumlara yazılar yazarak koruma kararı çıkartmış. Taşeron işçi olarak çalışan mağdur T.Ö. çalıştığı özel kalemlik görevinden alınıp başka bir birime, oradan da Atatürk Öğrenci Yurduna  temizlik işi yapmak üzere sürülmüştü…
 
Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü'nün işlemde bulunmadığı, Konya Valiliği İl İdare Kurulu'nun da aldığı kararda "soruşturma açılmasına gerek olmadığı" kararının ardından, Danıştay, "Konya Valiliğinin men-i muhakeme kararının bozulmasına ve şüphelinin yargılanmasına", yargılamanın Konya Asliye Ceza Mahkemesinde görülmesine karar verdi.
 selçuk üniversitesi taciz ile ilgili görsel sonucu

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Konya Haber kategorisine ait diğer haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Konya'da yer altı tankı üretilen fabrikada yangın çıktı