SON DAKİKA

Selçuk Üniversitesinde Çifte Taciz Skandalı

Kamuoyuna İlk olarak Konya'nın Nabzı'nın duyurduğu TACİZ haberleri ulusal medyada yankı buldu

Konya Haber 22/02/2018 - 08:27
 Selçuk Üniversitesinde Çifte Taciz Skandalı
-A +A

KONYA Selçuk Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'nda görevli T.O. ve Y.Ç. adlı kadınlar, daire başkanı H.H.S.'nin kendilerini taciz ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Konya 1. Aile Mahkemesi H.H.S. hakkında T.O. ile iletişime geçmemesi, ev, işyeri ve ailesine yaklaşmaması konusunda tedbir kararı verdi. Daire başkanının özel kalemi olarak görev yapan 28 yasındaki T.O., olayın geçen temmuz ayı sonlarında yaşandığını ancak tehditler ve ailesinin duymaması için sustuğunu belirtti. T.O., "H.H.S. beni odasına çağırıp kapıyı kapattırdı. Hayatımda biri olup olmadığını sordu. Şaşkın bir şekilde 'Hayırdır başkanım' dedim. Israrla sorunca 'Hayır yok' dedim. Bana bu kez 'Benimle sevgili olmak şehvetle sevişmek ister misin?' dedi. Çok korktum ve şaşırdım. 'Terbiyesizlik yapmayın ben sizin kızınızdan bile küçüğüm' deyip odadan çıktım. Sonra da yine sözle defalarca taciz etti" dedi.

Habertürk'ten Zafer Samancı'nın haberine göre, H.H.S.'nin her fırsatta ruhsatlı silahını göstererek "Eğer olanları birine anlatır ya da sikâyetçi olursan seni de aileni de yaşatmam" diye tehdit ettiğini de öne süren T.O., "Durumu babama anlattım. Savcılığa gidip suç duyurusunda bulunduk. Başka bir kız arkadaşım da daha önce H.H.S. hakkında cinsel tacizde bulunduğu için şikâyetçi olmuştu" dedi.

GÖREV YERLERİ DEĞİŞTİRİLDİ


Ekim ayında H.H.S. hakkında suç duyurusunda bulunan aynı dairede görevli evli Y.C. de ifadesinde "Odasındayken bana 'Çok güzelsin genç olsam sana âşık olurdum' dedi. Sert tepki verince şaka yaptığını söyledi. Başka bir gün de dudaklarımın ve rujumun çok güzel olduğunu söyledi" dedi.

H.H.S. ise iftiraya uğradığını savundu. Bu arada idari soruşturma kapsamında H.H.S. ve iki kadının görev yerleri değiştirildi. Üniversite yöne-timi adli ve idari soruşturmanın devam ettiği gerekçesiyle açıklama yapamayacaklarını belirtti.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
 • Ayşe Duru

  04:40:32 2018-02-23

  Hiç bir kadın namusunu durup dururken onun bunun ağzına vermez bu bir.ikincisi T.Ö taşerön işçiymiş işten çıkarılması çok kolay.olmayan bir şey için işten çıkarılma durumunu göz önüne alıp kimse böyle bir iddiada bulunmaz.bunu yapmak için salak olmak lazım.kız doğruyu söylüyor.helal olsun kıza işten çıkarılma pahasına rektörü karşısına alarak şikayet etmiş bu adamı.kimsenin namusu öyle ucuz değil.
 • Adınız soyadınız

  03:13:07 23 02 2018

  yazik
 • Adınız soyadınız

  03:09:54 23 02 2018

  rektorun öğrencilerle geyik yapmaktan başka ne faydasi olmuş üniversiteye.. hangi kongre hangi bilimsel calismaya onculuk etmiş, varsa bilen biride ciksin siralasinda bilelim. belkide bu dağin görünen yuzu..
 • Yasin

  01:44:19 2018-02-23

  Hayrullah Sofuoğlu rektörün koruma altında olmaya devam etsin rektör laf ettirtmesin söz söylettirmesin Hayrullah’a eee kızı yurda temizliğe sürsünler sizin hak hukuk anlayışınız bu işte dini paravan edip dini görünümüzün altında cinsel sapıksınız Mustafa şahin Hayrullah Sofuoğlu’nu niye koruyorsun bu dünyanın öbür dünyasında var topraklar kabul etmeyecek sizi
 • Sağlık kültür Rektörlerin Peştemalcisidir. Yemekler, organizasyonlar, yalakalıklar devlete orası vasıtasıyla fatura edilir. Yandaş oralarda istihdam edilir. İmam hatipli ev arkadaşı böyle olan adam Selçuk a çok zarar veriyor. İcraat yok sadece laf var. Bi

  08:40:28 23 02 2018

  Sağlık kültür Rektörlerin Peştemalcisidir. Yemekler, organizasyonlar, yalakalıklar devlete orası vasıtasıyla fatura edilir. Yandaş oralarda istihdam edilir. İmam hatipli ev arkadaşı! böyle zarar veriyor. Hiçbir idari tecrübesi olmayan akrabalar atmaca gibi üniversiteye çörekleniyor. İcraat yok sadece laf var. Biz akademisyenler bu rezilliğin bitmesini istiyoruz.Sizde yapmazsanız haber olmayacak, adam bir yıldır ahlaksızları koruyor, kendisine verilen editör mektupları, hırsız profesörleri sırf oy verdi diye koruyor. soruşturma,açıga alma bile yok. Sayın Reis Konya için bunlara sessiz kalma, bunlar seni kullanıyor. Sayğılarımla
 • SELCUK İDARİ

  08:49:45 2018-02-22

  Personel olarak elimiz arkamızda geziyoruz hepimiz korkuyoruz Birgün bizimde kıyıda köşede kistiran olurmu diye sıralara girmeye korkar olduk
 • neriman köksal

  09:48:36 22 02 2018

  Rektörlük neden üzerini kapatıp daire başkanını koruma altına alıyor. Acaba Daire Başkanını işten el çektirilirse başka pis kokular mı ortaya çıkacak çok merak ediyorum.
Konya Haber kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
Konya'da evli çift banyoda ölü bulundu