SON DAKİKA

SELÇUK ÜNİVERSİTESİNDE TACİZ SKANDALI ÜZERİNE SKANDALLAR DEVAM EDİYOR

Selçuk üniversitesi Sağlık Spor Kültür Daire başkanlığına vekaleten bakan H. H. S. görevi sırasında dairede görevli bayanları taciz ettiği gerekçesi ile mağdurlar tarafından Savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Konya Haber 13/02/2018 - 21:06
 SELÇUK ÜNİVERSİTESİNDE TACİZ SKANDALI ÜZERİNE SKANDALLAR DEVAM EDİYOR
-A +A

(KONYA'NIN NABZI İSTİHBARAT SERVİSİ ÖZEL HABER)

 

Savcılık cinsel tacize uğradığını idda eden bayan için İlgili kurumlara yazılar yazarak koruma kararı çıkarttı. Valilik ve Konya emniyet müdürlüğü mağdur için koruma kararını çıkarttırıp Konya Aile Mahkemesi tarafındanda mahkeme kararı aldı. Aile ve Sosyal Politakalar Bakanlığı yetkili ve ilgililileri mağdur bayan için gerekli işlemleri yaparak mağduriyetin sonuçları için takipçi oldu ve halen oluyor. Tacizde bulunduğu idda edilen kişinin Ruhsatlı silahına el koymak dahil bir çok kararın alınması için işlemler yaptı, yaptırdı.

KONYA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA İNTİKAL EDEN SUÇ DUYURULARI

 

 

Tüm bunlar yaşanır iken Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü ne yaptı? 

 

Konu tam bu noktada bambaşka bir boyuta taşınarak yaşanan cinsel taciz sıkandalının üzerine yeni sıkandallar eklenmeye devam etti.

İlgili şikayeti işleme alan Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, YÖK kanunu kapsamında ilgili kanun maddesi gereğince görevi başında suç işlediği idda edilen kişilerin YÖK tarafından soruşturulmasına karar verdi. YÖK ilgili komisyonunu kurup dosya ve şikayeti bugünlerde inceliyor. Lakin Rektörlük bu aşamada tüm yetkilerini kullanarak iç araştırma komisyonu kurup şikayeti kendi içinde değerlendirmeye alıyor ve şikayetlerin asılsız olduğunu söylemeye çalışıyor. BİMER-CİMER ve YÖK'e mağdur tarafından şikayetlerin gitmesinden dolayı Rektörlük Tacizci daire başkanını geçici olarak ilgili görevinden alıyor. 

Rektörün çok yakın arkadaşı ve eski Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olan daire başkanı göstermelik olarak görevinden alınıp yeni açılan İSLAMİ İLİMLER FAKULTESİ'de fakülte sekreteri olarak görevlendiriliyor. Yani taltifte bulunuluyor. Tüm bu süreçler bizatihi Rektör tarafından takip edilen bir konu olduğu için alınan her karar ve atılan her adım Rektör Beyin kontrolünde gerçekleşiyor. 

Öğrencilik yıllarından beri arkadaşı olan Daire başkanını her platformda savunmayı görev adletmekten geri durmuyor. 

SAVCILIK REKTÖRLÜĞE YAZI GÖNERDİ

KİM BU DAİRE BAŞKANI

 

Hakkında skandal iddların olduğu H.H. S.  eski Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni. Öğretmenlik görevinden de skandal iddalardan dolayı alındığı iddalar arasında. Galibiler tarikatı mensubu olan ve Galibiler tarikatının Konya kurucusu ve yöneticisi olan kişi, (valilik resmi yazısı ve yayını ile sabit) çeşitli yerlerde yazdığı yazıda ALLAH İLE KONUŞTUĞUNU VE ALLAH'IN KENDİSİNE GÖREVLER VERDİĞİNİ idda eden kişidir. Bu yazısı ve kendi kaleminden Allah ile konuştuğunu açık ve aleni bir şekilde ifadelerinide yayınlayacağız. Rektörün uzun yıllardır arkadaşı olan bu kişi resmi yazı ile İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ'ne fakülte sekreteri olarak atanmış durumda. Yani en olmaması gereken fakülte ve en olmaması gereken göreve. 

İŞTE KORUMA KARARLARI

 

 

Peki Şikayette Bulunanların Akıbeti Ne Oldu? 

 

Cinsel tacize maruz kalan bayanın şikayet etmesi üzerine ( tüm şikayetler ve ifadeler, savcılık valilik ve Aile mahkemesinin ilgili şikayeti üzerine yaptığı işlemler ve alınan koruma kararları da bir sonraki yazımızda yayınlanacaktır) başlayan süreç, dairede aynı şekilde tacize ve mobinge maruz kalan diğer bayanlarında şikayet etmesini ve Tacizci olduğu idda edilen kişinin cezalandırılması için girişimlerde bulunuyor. Lakin şikayetçi olanlar ve şahit olanların hepsi görevlerinden alınarak başka ve sıkıntılı olan yerlere gönderiliyor. Taşeron işçi olarak çalışan mağdur T.Ö. çalıştığı özel kalemlik görevinden alınıp başka bir birime gönderiliyor ve ordanda alınarak Atatürk Öğrenci Yurduna  temizlik işi yapmak üzere sürüldü…

 

Yaşandığı idda edilen cinsel taciz olayına şahit olan ve savcılıkta ve karakol ifadelerinde konuyu şeffaf bir şekilde dile getiren diğer bayanlarda görevlerinden alınıp başka görevlere sürülüyor. Henüz konu YÖK tarfından inceleme safhasında olduğu için şikayetçi olabilecek ve benzer konularda sesini çıkaracak diğer kişilere de göz dağı veriliyor, verilmeye çalışılıyor. Taşeron işçi sınıfında olan ve bugünlerde kadro verilmesi (kesinleşmesi beklenen) mağdur bayanlarında görevlerinden kendi elleri ile istifa etmeleri isteniyor. Çok açık şekilde hem şikayetçi olan bayanlar hem de tacize şahit olan kişiler cezalandırılıyor.

İŞTE BİMER VE CİMER'E YAZILAN ŞİKAYETLER

 

Şimdi soruyoruz?

 

1-Rektör Mustafa Şahin tüm bu iddalar, şikayetler ve yetkili mercilerin şikayete yaklaşımlarına karşın Fakülte Sekreterliği görevine atadığı Öğrencilik dönemi arkadaşını neden bu kadar savunup şikayetleri ciddiye almıyor?

2- Yök araştırma inceleme komisyon kararını beklediğini varsayar isek, neden yeni bir görevlendirme yapma gereği duyuyor?

3- Çalışanı olan birden fazla bayana cinsel tacizde bulunan bir kişi hakkında neden savunuculuk ve kurulan komisyonda aleyhte deliller toplama gayreti ve çabası içine giriyor? Daire başkanını kurtarma telaşı ve sorumluluğu nerden ve ne için geliyor? 

4- Tüm akraba ve eşrafını ( bir sonraki haberimizde Rektörün Eniştesi,yeğeni-yeğenleri kuzeni gibi kan bağı olan akrabalarını atadığı görevleri isimleri ile birlikte yayınlayacağız) göreve alarak neyi amaçlıyor ve onların yaptıklarını daha kapatma telaşına neden düşüyor?

5- Tüm bu iddalar karşınsında sessizliğini koruyan Yeni Fakulte sekreteri H.H.S neden açıklama yapma gereği duymayıp Rektör ve Rektör yardımcısının kanatları altına sığınıp bekliyor. Bu yüz kızartıcı iddalar ve şikayetler üzerine neden gerekli işlemleri yapmıyor. Gerekli işlemler şikayetçi olan kişilere baskıların devam etmesi ve sürgüne yollanması değil ise...

6-Yargıtayın açık kararlarının olduğu, Hükümetimizin devletimizin çok net bir şekilde karşı durduğu CİNSEL TACİZ iddalarına bu kadar umursamaz durmak ve idda bulunan kişileri dinlemek korumak savunmak yerine cezalandırmak neyin nesidir. Bunu ne Devletimiz ne milletimiz ne gelenek göreneklerimiz nede inancımız kabul etmez iken bu vurdumduymazlık nedir? 

7- Selçuk Üniversitemizin adı geçmiş yıllarda ASUMAN vakası diye bilinen ve Cinayetle sonuçlanan, olaylar var iken, Sayın Rektör yeni bir ASUMAN vakası yaşanmaması için hak  hukuk ve kanun kapsamında kamuoyu olarak gereğini yapmanızı bekliyoruz.

Selçuk Üniversitesi ile alakalı bize ulaşan ve belgeleri ile sabit olan bir çok iddayı yayınlamaya ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz. 

 

KONYA'NIN NABZI İSTİHBARAT SERVİSİ ÖZEL HABER

 

 

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
 • duyarlı

  10:59:11 16 02 2018

  4/b li personel alımlarındaki usulsüzlükler ve güvenlik soruşturması yapılmadan kadro verilen tanıdıklar v.s.her yer eş dost akraba kaynıyor.
 • Dışı seni içi beni yakar

  07:26:44 2018-02-15

  Üniversite hastanesi borç batağında, hocalara girdikleri dersin ders ücretleri para yok gerekçesiyle %50lere varan kesintilerle ödeniyor. Bunların hiç biri umurunda değil yöneticilerin. Ancak çevrelerine menfaat sağlamakla meşguller. Üniversite de bir fakülte var ki dekan ve müdürler danışmanlar hep ordan. Vesselam.
 • gerekli değil bence

  02:26:56 15 02 2018

  siz yazıyorsunuz yayınlıyorsunuz da ne oluyor kocaman kocaman göbekleriyle deri koltuklarında oturuyorlar. adalet bizlere işlemiyor maalesef, bir takım elbise bir deri koltuk işi çözüyor. şu anda zaten üst düzey yöneticiler (!) OHAL i bahane ederek her istediklerini yapıyorlar
 • gerekli değil bence

  02:26:52 15 02 2018

  siz yazıyorsunuz yayınlıyorsunuz da ne oluyor kocaman kocaman göbekleriyle deri koltuklarında oturuyorlar. adalet bizlere işlemiyor maalesef, bir takım elbise bir deri koltuk işi çözüyor. şu anda zaten üst düzey yöneticiler (!) OHAL i bahane ederek her istediklerini yapıyorlar
 • Bülent Akın

  02:00:01 15 02 2018

  daha neler var neler Selçuk hiç bu kadar kötü yönetilmemişti. Ama zeytinyağı gibi her seferinde su yüzüne çıkıyor. Akıbetini merak ediyoruz.
 • sümeyye

  01:37:31 15 02 2018

  daha eşelenecek ne kadar çok rezillik var. aylardır üniversite bu konularla çalkalanıyor. rektör bey herkesi susturabilecek kudrette olduğunu kanıtlama peşinde. fuhuşdan eroine kadar her konuda icraatleri mevcut bu daire başkanı ve işe soktuklarının.
 • sümeyye

  01:36:55 15 02 2018

  daha eşelenecek ne kadar çok rezillik var. aylardır üniversite bu konularla çalkalanıyor. rektör bey herkesi susturabilecek kudrette olduğunu kanıtlama peşinde. fuhuşdan eroine kadar her konuda icraatleri mevcut bu daire başkanı ve işe soktuklarının.
 • Duyarlı vatandaş

  01:32:33 2018-02-15

  Daha bunlar başlangıç. Siteyi ve haberleri takip edin arkası gelecek
 • kemal korkmaz

  06:12:59 14 02 2018

  Selçuk Üniversitesinde olup biten her şeyi ve daha fazlasını konyanın ileri gelen siyasetçileri ve yönetenleri biliyor. Üniversiteye 2 şer adam aldırdıkları için dilsiz şeytan olmuş vaziyetteler. konya adına S.Ü. Rektöründen hesap soramayan milletvekillerine yazıklar olsun. S.Ü. Rektörünü gerek Yerel siyasette ve gerekse ulusal siyasette koruyan siyasiler var. Bunların akçeli menfeatleri olduğu için Rektör hakkında olumlu referans oluyorlar Onları da Allah a havale ediyoruz.
 • Aysberg

  04:19:27 2018-02-14

  Bu Aysberg in görünen yüzü
 • Adınız soyadınız

  03:21:08 14 02 2018

  Allah sizden razı olsun bu ve bu gibi kirli işlerin peşini bırakmayın lütfen
 • Adınız soyadınız

  03:08:11 14 02 2018

  Tebrik ederim.
 • mehmet

  12:11:09 14 02 2018

  helal oldun size üniversite aylardır bu olayı konuşuyordu bunu yazabilen bir babayiğit varmış tebrikler
 • mehmet

  12:10:51 14 02 2018

  helal oldun size üniversite aylardır bu olayı konuşuyordu bunu yazabilen bir babayiğit varmış tebrikler
 • Ayşe büyük

  09:38:31 2018-02-14

  Yazık yazık konyamızı üniversitemizi ne hala düşürüyorlar.koskoca rektörün arkasında durduğu işe bak.rezillik diz boyu. Allah sizi bildiği gibi yapsın.kendi karınıza çocuğunuza olsa böyle mi davranırdınız acaba!!!
 • Misafir

  11:54:44 2018-02-13

  Yazıklar olsun. Bu doğru ise ( ki belgeler var) yazıklar olsun hepinize. Koskoca insanların uğraştığı yaptığı şeylere bak. Sonunuz yakın olsun inş
Konya Haber kategorisine ait diğer haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Konya'da otomobil tırla çarpıştı: 4 ölü, 2 yaralı