Vali Yakup Canbolat'ın Gazeteciler Günü mesajı

Konya Valisi Yakup Canbolat, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Konya Haber 09/01/2018 - 17:52
 Vali Yakup Canbolat'ın Gazeteciler Günü mesajı
-A +A

Konya Valisi Yakup Canbolat, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Gazetecilik mesleği,  özellikle büyük fedakârlık isteyen, zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir.

İletişim ve haberleşme alanlarında yaşanan hızlı gelişim ve değişim ile birlikte, bilgiye ve habere erişim kanallarının arttığı ve hızlandığı günümüz dünyasında, ülkemizin demokratik, şeffaf ve hür bir ülke olarak ilerlemesinde, özgür ve tarafsız basın kuruluşları büyük bir rolü üstlenmektedir.

Dünyada ve ülkemizde yaşanan ve gelişen olaylardan haberdar olmamız konusunda, ahlak kuralları çerçevesinde ve görev bilinci içerisinde fedakârca çalışan gazetecilerimiz, vatandaşlarımızın en başta gelen haklarından olan, doğru ve tarafsız haber alma özgürlüğünü sağlayarak çok önemli bir görevi icra etmektedirler.

Gücünü halkımızdan alan gazetecilerimizin, başta milli konular olmak üzere her meseleye yapıcı ve sağduyulu bir tavırla yaklaşması, millet şuurumuzun sağlamlığı ve demokrasimizin güçlenmesi açısından oldukça önem arz etmektedir. İnanıyorum ki, gazetecilerimiz sahip oldukları bu sorumluluk ile geçmişte olduğu gibi, bundan sonrada, ilimizin ve ülkemizin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; toplumumuzun talep ve beklentilerini dile getirerek önemli bir sorumluluğu üstlenen, ilkeli ve tarafsız yayın anlayışıyla mesleğini onurlu bir şekilde yerine getiren, başta Konya’mızda görev yapan gazetecilerimiz olmak üzere, tüm basın mensuplarımızın “Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. "

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Konya Haber kategorisine ait diğer haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Kazada hayatını kaybeden uzman çavuş Konya'da defnedildi