Efendimizi rüyasında gördü, eşsiz bir tablo yaptı

Antalyalı kuyumcu ustası Şenol Vayvalako Peygamber Efendimizi rüyasında görünce onun hatrına eşşiz bir eser ortaya çıkardı.

Kültür - Sanat 30/09/2014 - 15:56
 Efendimizi rüyasında gördü, eşsiz bir tablo yaptı
-A +A

Antalya'da kuyumculuk yapan Şenol Vayvalako Peygamber Efendimizi rüyasında görünce yaklaşık 5 yıl çalışarak dünyada eşi benzeri olmayan bir eser ortaya çıkardı.
Vayvalako'nun yaptığı tablo tam 300 bin dolar değerinde ama tablo satılık değil. Çünkü Vayvalako 90 kilo ağırlığındaki Esma-ül Hüsna işlenmiş dev tabloyu yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayına hediye etmek istiyor.

22 AYAR ALTINLA KAPLADI


Eserinin boyut ve kullanılan malzeme olarak dünyada eşi ve benzerinin bulunmadığını hatırlatan Şenol Vayvalako, "Kendi renginde orijinal abanoz ağacı kullandık, arka ahşabı komple 22 ayar altın kaplı, gümüşleri tek tek 18 ayar beyaz altın kapladık, bunlar yapıştırma değil hepsi tek tek mıhlandı, inanılmaz bir eser işçilik var.
Bütün isimleri has gümüşle yazdık üstüne star daimond denilen laboratuvar üretimi elmasla mıhladık yaklaşık 15 bin taş var, beyaz gümüşlerimizi tek tek 18 ayar beyaz altın kapladık tamamı el işi göz nuru" diye konuştu.

CUMHURBAŞLIĞI SARAYINA HEDİYEM OLSUN

Eserini kesinlikle satmayacağını söyleyen Vayvalako; Sayın Cumhurbaşkanımıza 29 Ekim'de bu eşsiz eseri hediye etmek istiyorum tek beklentim bu, hiçbir ferdi müracaatım olmadı, eğer Cumhurbaşkanımız razı gelirse hediye etmekten büyük gurur duyarım" dedi. 

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Kültür - Sanat kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
Konuk: “İstikrar sürsün, Türkiye şahlansın”