SON DAKİKA

Eurovision'da finale kalamadı

Eurovision Şarkı Yarışması'nda San Marino'yu temsil eden Türk asıllı Serhat Hacıpaşalıoğlu, büyük finale kalamadı.

Kültür - Sanat 11/05/2016 - 15:15
 Eurovision'da finale kalamadı
-A +A

İsveç'in başkenti Stockholm'de düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nın ilk yarı finalinde San Marino'yu 'I didn't know' şarkısıyla temsil eden Türk asıllı Serhat Hacıpaşalıoğlu, finale kalan sanatçılar arasında yer alamadı.

Azerbaycan'ı "Miracle" parçası ile temsil eden Semra Rahimli finale çıkarken, Bosna Hersek'i "Ljubav''parçası ile temsil eden Ana Rucner, Dalal Midhat-Talakic ve Deen dörtlüsü ise finale kalamadı.

Bu yıl 61'inci kez düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışması'nın Stockholm'de düzenlenen ilk yarı finalinde, cumartesi günü yapılacak büyük finale kalan 10 ülke belirlendi.

Stockholm Globen Arena'da gerçekleştirilen ilk yarı final, 2015 Eurovision şarkı yarışmasını kazanan İsveç temsilcisi Mans Zelmerlöw'un "Heroes" isimli şarkısını seslendirmesiyle açıldı. ''Avrupa'daki göçmen krizi'' temalı yarışmanın sunuculuğunu Mans Zelmerlöw ve Petra Mede üstlendi.

Büyük final ise 14 Mayıs'ta

İlk yarı finale katılan 18 ülke temsilcisinin şarkılarını seslendirmesinin ardından yapılan oylamada, Azerbaycan, Rusya, Hollanda, Macaristan, Hırvatistan, Avusturya, Ermenistan, Çek Cumhuriyeti, Güney Kıbrıs Rum Kesimi ve Malta ikinci yarı finale çıkarken, San Marino, Bosna Hersek, Moldova, Finlandiya, Yunanistan, Estonya, İrlanda ve Karadağ ise elenen ülkeler oldu.

2016 Eurovision Şarkı Yarışması'nın ikinci yarı finali 12 Mayıs'ta, büyük final ise 14 Mayıs'ta yapılacak.

KAYNAKAA

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Kültür - Sanat kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
Konya'da otomobil tırla çarpıştı: 4 ölü, 2 yaralı