İstanbul'un en iyi çocuk yazarları belli oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş'nin “3. Çocuk Yazarlar Hikâye Yarışması”nın sonuçları belli oldu.

Kültür - Sanat 11/05/2016 - 15:14
 İstanbul'un en iyi çocuk yazarları belli oldu
-A +A

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen “3. Çocuk Yazarlar Hikâye Yarışması”nın sonuçları belli oldu.

Çocukların yaşadıkları şehri tanıması, hissetmesi ve bunu, Türkçe'nin dil zenginliği içerisinde anlatmasını amaçlayan yarışmanın bu yılki teması "Fantastik Şehir İstanbul" olarak belirlendi.

İstanbul'daki devlet okulları ve özel okullar genelinde düzenlenen yarışmada on öğrencinin yazdığı hikâyeler ödüle layık görüldü.  Yarışmada birinciliği Talat Paşa Ortaokulu’ndan Nisan Özcan “Kelime Koleksiyoncusu” adlı hikâyesiyle, ikinciliği Özel Mavi Gün Ortaokulu’ndan Zeynep Karaca “Zaman Yolculuğu” adlı hikâyesiyle, üçüncülüğü ise Kutmangil Ortaokulu’ndan Efe Sabri Ünal “İstanbul’un Son Taşı” adlı hikâyesiyle kazandı. Yedi öğrencinin hikâyesi ise mansiyon ödülüne layık görüldü.

Bu yıl “Fantastik Şehir İstanbul” temasıyla açılan yarışmanın ödül töreni, 12 Mayıs Perşembe günü 10.00 – 12.00 saatleri arasında Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilecek.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verilecek. Birinciye 1 adet iPad, Kültür A.Ş. Yayınları’ndan 100 liralık kitap çeki ve okul kütüphanesi için Kültür A.Ş. Çocuk Yayınları kitap seti, ikinciye 1 adet iPod ve Kültür A.Ş. Yayınları’ndan 100 liralık kitap çeki,  Üçüncüye 1 adet fotoğraf makinesi ve Kültür A.Ş. Yayınları’ndan 100 liralık kitap çeki, dördüncüden onuncuya kadar ise Tablet PC ve Kültür A.Ş. Yayınları’ndan 100 liralık kitap çeki armağan edilecek.

Ayrıca yarışmada dereceye giren bütün öğrencilere madalya, okullarına plaket takdim edilecek.

EN İYİ ON HİKÂYE KİTAPLAŞTIRILACAK

Kültür A.Ş, bu yılki elemelerden sonra seçilen en başarılı 10 hikâyeyi de kitaplaştıracak. Geçen yılki yarışmada seçilen en iyi 10 hikâye, " Hayalimdeki İstanbul" adıyla Kültür AŞ Çocuk Yayınları arasında yayımlandı.

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Kültür - Sanat kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
Konya’da Trafik polisi kazada yaralandı, kardeşi öldü