San Marino Eurovision'da bu yılın Türkiye'si olsun

Eurovision şarkı yarışmasında San Marino adına yarışacak Serhat Hacıpaşalıoğlu, "San Marino, Eurovision'da bu yılın Türkiyesi olsun." dedi.

Kültür - Sanat 22/04/2016 - 15:56
 San Marino Eurovision'da bu yılın Türkiye'si olsun
-A +A

İsveç'in başkenti Stockholm'de düzenlenecek 61. Eurovision Şarkı Yarışması'nda "I Didn't Know" isimli şarkısıyla San Marino adına yarışacak Serhat Hacıpaşalıoğlu, "San Marino, Eurovision'da bu yılın Türkiyesi olsun." dedi.

Tanıtım faaliyetleri kapsamında Makedonya'nın başkenti Üsküp'te bulunan Hacıpaşalıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Eurovision macerasını ve yarışmadan beklentilerini anlattı.

Son birkaç haftadır yoğun bir dönem geçirdiğini ve dokuz farklı ülkeyi ziyaret ettiğini aktaran Hacıpaşalıoğlu, 61 yıllık Eurovision tarihinde, ilk kez bir Türk sanatçının yabancı bir ülke adına yarıştığını vurguladı.

"Türk bayrağı bu yıl Eurovision'da dalgalanacak"
Hacıpaşalıoğlu, gelecek yıl Türkiye'nin yeniden yarışmada yer alması ve eski başarılarını tekrarlaması temennisinde bulunarak, "Türk bayrağı yine orada dalgalanacak. Türkiye'den ve Türk insanından bana destek olmalarını bekliyorum." dedi.

Avrupa'da yaşayan Türklere de mesaj gönderen Hacıpaşalıoğlu, "Bu yıl Türkiye resmi olarak yok ama yarışmada benimle birlikte, Serhat olarak San Marino'yu temsil ediyoruz. O zaman San Marino, Eurovision'da bu yılın Türkiyesi olsun." ifadesini kullandı.

İlk elemeleri 10-12 Mayıs'ta yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması'nın finali ise 14 Mayıs'ta gerçekleşecek.

Serhat Hacıpaşalıoğlu kimdir?

İstanbul'da 1964 yılında dünyaya gelen Hacıpaşalıoğlu, 1994 yılında TRT'de yayınlanan ve Amerikan bilgi yarışması Jeopardy'nin Türkiye uyarlaması olan Riziko'nun yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi.

Hacıpaşalıoğlu, Stockholm'de gerçekleştirilecek 2016 Eurovision Şarkı Yarışması'nda San Marino'yu "I Didn't Know" (Bilmiyordum) adlı şarkıyla temsil edecek.

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Kültür - Sanat kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
Konya'da otomobil uçuruma yuvarlandı: 8 yaralı