26 ilde ‘evet’i anlatacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın miting takvimi netleşti. En az 26 şehirde halkla buluşacak olan Erdoğan, bazı illerde ise Başbakan Binali Yıldırım’la ortak miting düzenleyecek.

Politika 07/03/2017 - 08:23
 26 ilde ‘evet’i anlatacak
-A +A

Referandum için yollara düşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yoğun bir miting programıyla halkla bütünleşmeye hazırlanıyor. Bugüne kadar genelde hafta sonlarında gerçekleştirilen açılış programları ve toplantılara katılan Erdoğan, önümüzdeki haftadan itibaren miting programına ağırlık verecek. Erdoğan’ın, referandumda “neden evet” denilmesi gerektiğini anlatacağı halkla buluşmasına dair taslak program, ilk etapta 26 ile gidecek şekilde hazırlandı. Cumhurbaşkanı, önümüzdeki haftadan itibaren Afyonkarahisar, Sakarya, Kocaeli gibi illere gidecek. Ardından 18 Mart’ta Başbakan Binali Yıldırım’la birlikte Çanakkale’ye geçecek. 

MİTİNGLER SIKLAŞACAK

Sonrasında da Yıldırım’la birlikte Diyarbakır, Van, Kayseri, Ankara, İzmir ve İstanbul’da ortak miting düzenleyecek olan Erdoğan’ın, sadece belirli bölgelere değil, Güneydoğu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Akdeniz ve Ege’den illere giderek halktan, Anayasa değişikliği için destek istemesi planlanıyor.  Cumhurbaşkanı’nın programının, referandum yaklaştıkça, özellikle İstanbul’un ilçeleri gibi bölgesel durumlara göre yoğunlaştırabileceği belirtildi. 

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Politika kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
Konya'da otomobil tıra çarptı: 2 ölü